Beyin kanaması geçirip felçli kalan 3 çocuk babası adamın hayatı eşinin gazetede gördüğü haberle değişti - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Beyin kanaması geçirip felçli kalan 3 çocuk babası adamın hayatı eşinin gazetede gördüğü haberle değişti

Beyin kanaması geçirip felçli kalan 3 çocuk babası adamın hayatı eşinin gazetede gördüğü haberle değişti

Çivril’de 2013 yılında beyin kanaması geçirip felçli kalan evli ve 3 çocuk babası Mehmet Ali Erdoğdu, 5 yıl süren tedavinin ardından 2018 yılında ancak ayağa kalkabildi. Bu süreçte yaptığı berberlik mesleğini de kaybeden Erdoğdu, İŞ-KUR’un bir gazetede rastladığı ilanıyla yeniden hayata tutundu, kendi işinin sahibi oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Temmuz 2021 Cuma, 12:52

Çivril’de berberlik yapan evli ve 3 çocuk babası Mehmet Ali Erdoğdu, işyerinde çalıştığı sırada geçirdiği beyin kanaması sonrası felçli kaldı ve yüzde 100 engelli oldu. Çevresindeki hiç kimseyi tanımayan Erdoğdu bir yıl yatağa bağlı olarak yaşadı, 5 yıl devam eden tedavi sürecinde ameliyatlar ile 34 yaşında ayağa kalkabildi.

Üç çocuğu ve eşi ile birlikte yaşam mücadelesine engelli ve işsiz olarak devam eden Erdoğdu’nun eşi yerel gazetede Denizli İŞKUR’un kendi işletmesini kuran engellilere yönelik hibe desteği olduğu haberini gördü.

PROJESİNİ HAZIRLAYIP SUNDU

Denizli merkezinde bulunan İŞKUR binasına gidecek kadar bile parası olmayan Erdoğdu, arkadaşının da yardımıyla eşi ile birlikte Denizli İŞKUR’a geldi.

Yapacağı iş ile ilgili proje hazırlaması gerektiğini öğrenen Erdoğdu, yaşadığı yer itibariyle küçükbaş hayvancılık işini yapabileceğini düşündü. Projesini hazırlayıp İŞKUR’a başvuruda bulunan Erdoğdu’nun 2018 yılında projesi kabul edildi.

İŞKUR’dan aldığı hibe destek sayesinde 11 Mayıs 2018 yılında 26 koyun ile küçükbaş hayvancılık işine başlayan Erdoğdu, kısa sürede hayvanlarının sayısını 70’e kadar çıkardı. Bu süre zarfında tedavisine de devam edilen Erdoğdu yaşama Denizli İŞKUR aracılığıyla yeniden tutundu.

BU HAYVANLAR ÇOCUKLARIMA DA CAN OLDU

Yaşadıklarını anlatan Erdoğdu, şunları söyledi:

“Eşim bana gazetedeki haberi söylediğinde, habere inanmamıştım. Hatta eşime öfkelendim. Ama eşim vazgeçmemiş haberin aslını araştırmış. Onun da desteği ile Denizli İŞKUR’a gittim. Haber doğruydu. Orada yaşadığım mutluluk tarif edilemez. Çünkü ben 29 yaşında felç oldum. Tedavi sürecinde kendimi iyileştirmeye çalıştım. Hayatta kalma mücadelesi verirken bir yandan da üç çocuğumu ve eşimi düşünüyordum. Kendim yaşama tutunmalıydım çünkü yaşamı benim yaşamıma bağlı canlar vardı. Geçirdiğim rahatsızlık benim ayağımı ve elimi kısmen hala geri vermedi. Artık berberlik de yapamayacaktım. Ancak hayattaki en umutsuz olduğum, artık ne yapacağımı bilmediğim bir zamanda Denizli İŞKUR benim elim ayağım oldu. Bana sağlanan hibe destek ile 26 koyun aldım. Bu hayvanlar bana da çocuklarıma da can oldular. Eşimin ve çocuklarımın da desteğiyle işle ilgili zorlukları daha kolay atlattım” dedi.

Sözlerine devam eden Erdoğdu, “Bugün projenin kabul edildiği tarihten bugüne 3 yıl geçmiş. Üç yıl yaptığım işi başarılı bir şekilde sürdürdüğüm için Denizli İŞKUR yetkililerince bana başarı belgesi verildi. Bu başarı sadece benim değil Denizli İŞKUR’un da başarısıdır. Devletimizden Allah binlerce kez razı olsun” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı