Genç yaşta kalbine yenildi, organlarıyla hayat verdi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Genç yaşta kalbine yenildi, organlarıyla hayat verdi

Genç yaşta kalbine yenildi, organlarıyla hayat verdi

Kalp krizi geçirerek 47 yaşında hayata veda eden Hüseyin Eskin, bağışlanan organlarıyla 3 hastaya hayat verdi. Eskin’in 2 böbreği ve karaciğeri Şanlıurfa ve İzmir’de nakil bekleyen hastalara nakledildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Ekim 2019 Salı, 14:46

Hüseyin Eskin (47) 3 Ekim’de evinde aniden rahatsızlandı. Ailesinin ihbarıyla olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi, kalp krizi geçirdiği belirlenen Eskin, Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hastanenin Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi altına alınan ve 4 gün süren yaşam mücadelesini kaybeden Eskin’in, 7 Ekim’de beyin ölüm gerçekleşti.

Denizli Devlet Hastanesi Organ Nakli Birimi yetkililerince aileyle yapılan görüşmeler sonucu Ekin’in organları bağışlandı.

Bunun üzerine İzmir’den gelen ekipler tarafından Ekin’den alınan 2 böbrek İzmir Kent Hastanesine, karaciğeri ise Şanlıurfa Harran Üniversitesinde organ bekleyen hastalara nakledilmek üzere gönderildi.

Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Hüseyin Eskin’in ailesine başsağlığı dileyerek organ bağışında bulundukları için teşekkür etti.

Denizli’de başlattıkları “Her Bağış Yeni Bir Hayat” projesiyle organ bağışına olan duyarlılığı artırdıklarını ifade eden Öztürk, “Mart ayında başlattığımız projemizin üzerinden 7 ay geçmesine rağmen Denizli’de yaklaşık 10 bin kişi organ bağışında bulundu. Projede asıl hedefimiz kadavradan yani beyin ölümü gerçekleşen kişinin organlarını alarak organ bekleyen hastalara ulaştırmaktı. Hüseyin Eskin’in beyin ölümünün gerçekleşmesiyle de ailesi tarafından organları bağışlandı ve organ bekleyen 3 hastaya gönderildi” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı