Kadın kuaförlüğünden erkek berberliğine - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kadın kuaförlüğünden erkek berberliğine

Kadın kuaförlüğünden erkek berberliğine

Denizli’de, ikisi de 17 yaşındaki arkadaşlar Gülsüm Dinç ile Fadim Şahan, erkek berberinde çalışarak sakal ve saç tıraşı yapmaya başladı. İki genç kız, kadınların daha kaprisli olduğunu söyleyerek erkek berberinde çalışmanın daha kolay olduğunu söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Temmuz 2015 Çarşamba, 18:40

Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
Daha önce 2 yıl kadın kuaföründe çalışan Gülsüm Dinç ile Fadim Şahan, Bayramyeri Ocak İşhanı’ndaki erkek berberinde işe başladı. Kadın müşterilerin kaprisleri nedeniyle işten ayrılan iki genç kız, iş bulmak için 28 yıldır erkek berberliği yapan Berberler ve Kuaförler Odası Başkanlığı’na aday olan Yakup Güleç’in yanına gitti. Güleç, iki genç kıza yanında erkek berberi olarak çalışmalarını teklif etti. Bir süre berberde çıraklık yapan ve sakal tıraşını öğrenen genç kızlar, kısa sürede işin ustası olup, gelen erkek müşterileri tıraş etmeye başladı. Berbere gelen erkek müşteriler, kızları görünce yaşadıkları kısa süreli şaşkınlık sonrası, kendilerini becerikli ellere bırakıyor. Usturayı alan Dinç ve Şahan, erkek müşterilerin sakallarını traş ediyor, saç yıkayıp, kesiyor.

ERKEKLER YAPARSA KADINLAR DA YAPAR
Berber Yakup Güleç, işinde her zaman yenilikten yana olduğunu belirterek, “İlk işe başladıklarında hemen sıkılırlar diye düşündüm. Ancak çok hevesliler. Kısa süre içinde öğrenip, sakal tıraşına başladılar. Bu da aslında Denizli’de bir yenilik oldu. Erkeklerden bayan kuaförü var. Ama bayanlardan erkek kuaförü ilk olarak bizde oldu. Daha da ustalaşacaklar. Müşterilerimiz de gayet memnun. Müşterilerimizden bazıları özellikle bayan arkadaşlarımızın tıraş etmesini istiyor” dedi.

Erkek berberinde işe başlayan Gülsüm Dinç, daha önce kadın kuaförü olarak çalıştığını belirterek, “Erkek tıraşı çok daha kolay. Kadınların ağdası var, saçı var, çok zahmetli iş. Bazen de memnun etmek çok zor oluyor. Kadın kuaförlüğü çok zor, ama erkeklerde bu zorluk yaşanmıyor” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı