Nuraylar ikinci kez buluştu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Nuraylar ikinci kez buluştu

Nuraylar ikinci kez buluştu

Denizli’de yaşayan 55 yaşındaki Nuray Pakatcı, sosyal medyada 1 yıl önce oluşturduğu ‘Nuray’lar’ platformunda yurt içi ve dışından aynı adı taşıyan 978 kişiyi bir araya getirdi. İlk toplantısını geçen ay Denizli’de yapan Nuray’lar ikinci toplantısını Antalya’da gerçekleştirdi. Nurayların üçüncü toplantısı 25 Temmuz da İstanbul da, dördüncü toplantısı Ağustos ayında İzmir’de yapılacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Temmuz 2021 Salı, 10:52

İnşaat mühendisi 55 yaşındaki Nuray Pakatcı, kendisiyle aynı ismi taşıyanlarla platformda bir araya gelmek için 1 yıl önce sosyal medya üzerinden ‘Nuraylar’ platformunu kurdu.

Platforma 6’sı erkek, en küçüğü 14 aylık bu güne kadar toplam 978 Nuray üye oldu. Platform üyesi Nuraylar geçen ay ilk toplantısını Denizli’de yapmıştı. Nurayların ikinci toplantısı Antalya’da yapıldı. Toplantıya Finike, Alanya, Manavgat’tan Nuray ismini taşıyan 27 üye katıldı. Toplantıya en küçük Nuray, 14 aylık Nuray Kara da katıldı.

NURAYLAR, NURAYLARA DESTEK VERECEK

Platformun Türkiye’de ilk olduğuna dikkat çeken Nuray Pakatcı, Antalya’daki toplantıda Nuraylar gurubu çatısı altında AR-GE komisyonunun kurulmasına, kooperatif kurulmasına ve sosyal etkinlikler için proje üretilmesine karar verdiklerini söyledi.

Nuraylar platformunun beşinci toplantısının Ankara’da yapacağını o zamana kadar platform üyesi Nurayların bini geçmesini hedeflediklerini anlatan Pakatcı, platform olarak Guinness rekorlar kitabına girmek içinde görüşme yaptığını hatırlattı.

Pakatcı, “Nuraylar platformumuza her geçen gün yeni Nuraylar katılmaya devam ediyor. Antalya’daki toplantımıza 27 Nuray katıldı. En küçüğümüz 14 aylık Nuray Kara’ydı. Toplamda Türkiye nüfusuna kayıtlı 2018 istatistiklerine göre 105 bin 875 Nuray var. Bizim ilk hedefimiz şöyle bir sloganla çıktık ‘Birdik bin olduk’. İlk hedefimiz bin olabilmek, olacağımızı da tahmin ediyorum. Bugün itibariyle platformumuza üye Nuray sayımız 978’e yükseldi. Bine çok az kaldı. Platformumuz çatısı altında kuracağımız komisyonlarla sosyal projeleri de hayata geçireceğiz. Nuraylar platformu olarak Nuraylara destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı