Öldürülen üniversite öğrencisi Tuba Tokbaş, son yolculuğuna uğurlandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Öldürülen üniversite öğrencisi Tuba Tokbaş, son yolculuğuna uğurlandı

Öldürülen üniversite öğrencisi Tuba Tokbaş, son yolculuğuna uğurlandı

Erkek arkadaşı tarafından evinde boğularak öldürülen 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Cennet Tuğba Tokbaş gözyaşları arasında toprağa verildi. Baba Murat Tokbaş, “Katilin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Kasım 2020 Perşembe, 13:24

Cennet Tuğba Tokbaş’ın cenazesi, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ndeki otopsinin ardından yakınları tarafından alınarak Çakmak Mezarlığı’na getirildi.

Genç kızın da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastası olduğu belirtilirken pandemi tedbirleri uygulanan törene, anne Okşan, baba Murat Tokbaş ile az sayıdaki yakınları katıldı. Cenaze, burada kılınan namazın ardından toprağa verildi.

Pamukkale Üniversitesinde öğretim görevlisi olan baba Tokbaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Ne diyeceğimizi bilmiyoruz. Kızımla ilgili basında bazı yanlış haberler var. Kızım apartta tek başına yaşıyordu. Zanlıyla herhangi bir birlikte yaşama durumu söz konusu değildi. Yaklaşık 1,5 aydır bir arkadaşlıkları vardı. Olayın daha detaylı bilgisine sahip değilim. Kızımı cinayete kurban verdim. Bir insan ne hissedebilirse onu hissediyorum. Katilin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. Bir baba başka ne isteyebilir ki?”

OLAYIN GEÇMİŞİ
Denizli’nin Pamukkale ilçesinde R.B.H’nin annesi, oğlunun kız arkadaşıyla tartıştığını belirterek polisten, genç kızın sağlık durumunu kontrol etmesi için yardım istemişti.

Polis ekipleri, Yunus Emre Mahallesi 6409 Sokak’taki apartta ikamet eden Pamukkale Üniversitesi Resim Bölümü 4. sınıf öğrencisi Cennet Tuğba Tokbaş’ı, boğazı sıkılarak öldürülmüş halde bulmuştu.

Tokbaş’ın erkek arkadaşı R.B.H, tutuklanmıştı. Zanlı ifadesinde, son olarak Tokbaş’ın evin anahtarını kaybetmesi nedeniyle tartıştıklarını söylemişti. DENİZLİ (AA)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı