Sevgi Sokağı’nın renkli yüzü kansere yenildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sevgi Sokağı’nın renkli yüzü kansere yenildi

Sevgi Sokağı’nın renkli yüzü kansere yenildi

Sevgi Sokağı’nın 1990’lardan kalan tek mekanı olan Gönüldenk Kafe’nin sahibi Hüseyin Gönüldenk, bir süredir mücadele ettiği mide kanserine yenildi. Kafesine gelen müşterileriyle gönül bağı kuran Gönüldenk, birçok anının biriktiği sokağın ilk yıllarından kalan son esnaftı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Ocak 2021 Salı, 14:39

Hüseyin Gönüldenk 58 yaşındaydı. Onu sıradan bir vatandaşlardan ayıran yönü soy ismini taşıyan kafesiydi. Sevgi Sokağı’nın kurulduğu ilk yıllardan bu yana güçlükle ayakta kalmayı başaran Gönüldenk Kafe’nin sahibi Hüseyin Gönüldenk, mide kanseri yüzünden sessiz sedasız aramızdan ayrıldı.

Yaklaşık 30 yıldan bu yana Denizlililerin pek çok anısına ev sahipliği yapan Delikliçınar’ın uğrak noktası Sevgi Sokağı’nın 90’lardan kalan tek esnafı olan Hüseyin Gönüldenk’e bir süre önce mide kanseri teşhisi konulmuş, ancak hastalığın, çok geç fark edilmesinden dolayı ölümcül boyuta ulaştığı ortaya çıkmıştı.

Bu nedenle çok sevdiği ve yıllarını verdiği kafesini bir süre önce devren satılığa çıkaran Hüseyin Gönüldenk’in ömrü bu satışı gerçekleştirmeye yetmedi. Geçtiğimiz haftalarda rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Hüseyin Gönüldenk, tedavi gördüğü hastanede son nefesini verdi.

Hüseyin Gönüldenk hiç değiştirmediği tarzı ve özellikle papyonuyla sokağın kendine has ve ilgi çeken esnaflarından biriydi.

Ölümü, özellikle Sevgi Sokağı’nda üzüntüyle karşılandı.

Yorumlar

Kazım Dalarslan   -  Bağlantı 26 Ocak 2021, 15:37

40 yıl önceki bekarlık arkadaşım iyi kalpli bir insandı Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun geride kalanlara rabbim sabır versin inşallah

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı