ŞİDDET MAĞDURU KADININ FERYADI - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

ŞİDDET MAĞDURU KADININ FERYADI

ŞİDDET MAĞDURU KADININ FERYADI

Aynı zamanda amcasının oğlu olan 21 yıllık eşinden şiddet görünce boşanan ve ailesinin de kendisini 4 çocuğuyla kabul etmemesi üzerine ortada kalan 39 yaşındaki MS hastası Zahide Diler’in durumu, yürekleri dağlıyor. İkinci evliliğini yapmaya hazırlandığı kişinin de kendisi ve kızına şiddet uygulayıp, eşyalarına el koyarak evden atması üzerine zor durumda kaldığını belirten Diler, kendisine yardım edilmesini istedi. Çocuklarına bakabilmek için evlere temizliğe giden Diler, tek isteğinin eşyalarını geri alabilmek olduğunu söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Ağustos 2014 Cuma, 11:46

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
İlkokul mezunu olan Zahide Diler, 17 yaşındayken amcasının oğlu N.D. ile evlendirildi. 21 yıllık evliliğinden yaşları 6 ile 16 arasında değişen 4 kız çocuğu oldu. Ekonomik sıkıntılar yaşanan evinde, yıllarca eşinden şiddet gördüğünü ileri süren MS hastası Zahide Diler, geçen yıl boşandı. Boşanmanın ardından baba ocağına dönmek istedi. İddiaya göre, “Çocuklarını yurda ver, öyle gel” yanıtıyla karşılaştı.

Biri lise, ikisi ortaokul, biri de ilkokula giden evlatlarını yurda bırakmaya gönlünün razı olmadığını belirten Diler, kendi ayakları üzerinde durmaya karar verip, çeşitli işlerde çalıştı.

YİNE ŞİDDET GÖRDÜ
Son olarak hasta bakıcı olarak çalıştığı Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’nde tanıştığı kendisi gibi eşinden boşanmış olan H.A. ile ikinci evliliği için hazırlıklara başladı. Tüm eşyalarını 4 ay önce evine taşıdığı H.A.’dan da şiddet gördüğünü belirten Diler, bir süre çaresiz katlandı. H.A.’nın kendisini korumak isteyen büyük kızına da şiddet uygulaması üzerine Diler, polise şikayetçi oldu. Konu savcılığa intikal etti. Savcılık, Diler ve kızı hakkında koruma kararı aldı. H.A., bunun üzerine genç kadın ve kızlarını evden kovdu. Kızlarıyla sokakta kalan Diler, Sığınma Evi’ni yerleştirilmek istendi. Ancak Diler, kızlarının elinden alınacağı korkusuyla bunu kabul etmeyip, ev kiraladı. Ancak, H.A.’nin eşyalarını geri vermemesi üzerine Diler, içinde iki halı ve bir yatakla olan evde kızlarıyla yaşamaya başladı.
Bu arada rehabilitasyon merkezindeki işinden de olan kadın, kirasını ödeyip, çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayabilmek için evlere temizliğe gitmeye başladı.

TEK İSTEĞİ EŞYALARINI GERİ ALABİLMEK
Tek isteğinin eşyalarını geri alabilmek olduğunu belirten Diler, “Polis eşliğinde eşyalarımı almaya gittim ancak alamadım. Hepsini faturalandırmam gerekiyormuş. Oysa onların çoğu benim çeyizimden. Uzun yıllar önce alınan bu eşyaları nasıl faturalandırırım? Yorgan, yatak, çanak çömleğin ise faturalandırması zaten düşünülemez. Benim ve kızlarımın giyecekleri de orada. Yetkililerden eşyalarımı geri alabilmem konusunda destek istiyorum. MS hastası olduğum halde, 4 çocuğum için havlu dikişi dışında bulduğum işi yaparım. Çocuklarımdan ayrılmamak ve onların sevgisinden mahrum kalmamak için gerekirse gece bile çalışırım. Tek amacım kızlarım için güçlü olmak ve ayakta kalabilmek” diye konuştu.

Yorumlar

HALİL   -  Bağlantı 8 Ağustos 2014, 12:23

ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN. ELİMDEN DUADAN BAŞKA BİRŞEY GELMİYOR. DENİZLİDE İŞVERENLER ELVET SİZLERİ DE İŞE ALACAKLARDIR. SİZ ALLAH I SIĞINIP DUA EDİN YETER.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı