Zafer Gazoz kurucusu Muammer Özdemir vefat etti - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Zafer Gazoz kurucusu Muammer Özdemir vefat etti

Zafer Gazoz kurucusu Muammer Özdemir vefat etti

Denizli’ye gazozu sevdiren adam olarak bilinen Muammer Özdemir 85 yaşında hayatını kaybetti. Özdemir, Cumartesi günü toprağa verilecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Kasım 2018 Perşembe, 11:13

Denizli iş dünyası duayen bir ismini daha kaybetti. Zafer Meşrubat ve Gıda Sanayi’nin sahibi Muammer Özdemir, 85 yaşında hayatını kaybetti.

1934 yılında Mustafa Lütfi Özdemir tarafından kurulan Zafer Meşrubat ve Gıda Sanayi, Lise Caddesi’ndeki ilk adresinde “Yeşil Denizli Zafer Gazozhanesi” ismiyle üretime başladı. 1953 yılında İstiklal Caddesi’ndeki halen faaliyette olan tesise taşınan fabrika, 1993 yılında kardeşlerin ayrılmasıyla Yeni Zafer olarak üretimine devam etti.

Mustafa Lütfi Özdemir’den ikinci kuşak olarak yönetimi devralan Muammer Özdemir, uzun yıllar faaliyetine devam etti. Özdemir de göreve 3.kuşak olan oğlu Yavuz Özdemir’e bıraktı.

85 yaşında hayatını kaybeden Muammer Özdemir, ülke dışındaki kızının gelmesinin ardından Cumartesi günü toprağa verilecek. Özdemir için Cumartesi günü öğle vakti Ulu Cami’de tören düzenlenecek. Muammer Özdemir, cenaze namazının kılınmasının ardından Kayhan Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlanacak.

Yorumlar

hakan bobur   -  Bağlantı 29 Kasım 2018, 12:03

allah rahmet eylesin

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
 karakter kaldı