Kızılay 4 bin kavurmayı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kızılay 4 bin kavurmayı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı

Kızılay 4 bin kavurmayı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı

Kurban Bayramı’nda Türk Kızılay’ı tarafından vekaletle kesilen kurbanlıklardan elde edilen kıyma ve kavurmalar, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere muhtarlara teslim edildi. Denizli’de 4 bin kavurma dağıtılacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Ekim 2019 Cuma, 10:00

Türk Kızılay’ına verilen kurban vekaletlerinin bir kısmı konserve haline getirildi. Kurban Bayramı’nda kurban vekaletini Türk Kızılay’ına veren hayırseverler için kurbanlar veterinerlerin, din görevlilerinin ve noterin huzurunda kesildi.

Kesilen etler, Et ve Süt Kurumu depolarında kavurma haline getirildi. Kavurma haline getirilen konserveler Türk Kızılay’ı Genel Merkez tarafından şubelere dağıtılmaya başlandı. Türk Kızılay’ı Genel Merkez tarafından Denizli’ye gönderilen içinde kavurmanın bulunduğu 4 bin konserve Denizli’de ihtiyaç sahibi aileler dağıtmak üzere mahalle muhtarlarına teslim edildi.

MUHTARLAR İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRACAK
Konserve dağıtımına ilişkin açıklamalarda bulunan Türk Kızılay’ı Denizli Şube Başkanı Adem Salih Deniz, “Bu seneki kurbanlık bağışı üç yüzün üzerinde oldu ortalama olarak güzel bir rakama ulaştık. Kesilmiş olan kurbanlıklarımız kuşbaşı ve kıyma haline getirilerek kavurmalar yapılıp konservelendi. Bu kavurmaları mahalle muhtarlarımız ihtiyaç sahiplerine ulaştırsınlar diye bugün burada bir araya geldik. Muhtarlarımız mahallelerinde belirledikleri yoksul ailelere tek tek dağıtımı yapacaktır. İlk parti olarak dört bin adet konservemiz geldi. Kuşbaşı ve kıyma haline getirilen kavurma konservelerimiz şubemize gelmeye devam edecek. Bize gelen konserveleri de biz muhtarlara onlar ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaklar. Kurban vekaletini Türk Kızılay’ına bağışlayan tüm vatandaşlarımızdan Allah razı olsun” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı