Kızılay’dan doğum yapan annelere jest - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kızılay’dan doğum yapan annelere jest

Kızılay’dan doğum yapan annelere jest

Türk Kızılayı Denizli Şubesi Başkanı Erdal Otçu, Denizli Devlet Hastanesi’nde doğum yapan anneleri ziyaret etti, yeni doğan bebeklere hediyeler verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Ekim 2016 Cuma, 14:21

Denizli Devlet Hastanesi Kadın Doğum binasında gerçekleştirilen ziyarete Türk Kızılayı Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu ve yönetim kurulu üyeleri, Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk ve Denizli Devlet Hastanesi yönetimi katıldı.

Türk Kızılayı Denizli Şube Başkanı Erdal Otçu, 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasının Kızılay Haftası kutlandığını belirterek, bu kapsamda kendilerine bağışlanan bebek kıyafetlerini hastanede doğum yapan ailelere ulaştırdıklarını söyledi.

kizilay-kamu-hastaneleri-1

Otçu, “Bu haftada Kızılay bilincini oluşturmak, Kızılay’ın ülkemiz açısından önemine vurgu yapmak ve Kızılay’ın karşılıksız sunduğu hizmetleri duyurmak adına çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Bu kapsamda şubemize firmalardan hiç giyilmemiş bebek kıyafetleri bağışlanmıştı. Bizde bu kıyafetleri paket haline getirerek hastanede doğum yapan ailelere hediye ettik” dedi.

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk de Kızılay Haftası kapsamında son iki yıldır Kızılay Kan Merkezi’ne birliğe bağlı hastanelerde çalışan yöneticilerle birlikte kan bağışında bulunduklarını ve yine birlik genelinde ‘Kan Vererek Can Veriyoruz’ sloganıyla başlatılan proje kapsamında sağlık çalışanlarından ve vatandaşlardan bir günde 278 ünite kan bağışı alarak Kızılay’a destek verdiklerini söyledi.

Öztürk, “ Şimdi de Türk Kızılayı Denizli Şubesi tarafından hastanemizde doğum yapan ailelere çocuk kıyafeti hediye edildi. Ben Şube Başkanı Erdal Otçu’ya ailelerimiz adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı