Kızılay’dan Elazığ'daki depremzedelere yardım - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kızılay’dan Elazığ’daki depremzedelere yardım

Kızılay’dan Elazığ’daki depremzedelere yardım

Elazığ’da meydana gelen ve yıkım yaratan 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından bölgeye yardımlar sürüyor. Kızılay Denizli Şubesi, hayırseverlerin bağışladığı malzemeleri taşıyan 2 kamyonu bölgeye gönderdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Ocak 2020 Çarşamba, 17:40

Tüm Türkiye, 25 Ocak Cuma günü Elazığ merkezli 6.8 büyüklüğündeki yıkıcı depremin ardından zor durumda kalan depremzedelerin yardımına koştu. Ülkenin dört bir yanından hayırseverler acil ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu yardımları bölgeye ulaştırmaya devam ediyor.

Elazığ ve Malatya’daki depremzedeler için Denizlili hayırseverlerin bağışladığı yardım malzemeleri Kızılay’da toplandı. Kızılay’a ulaştırılan battaniye, nevresim, yatak kılıfı, ayakkabı, mont, ısıtıcı ve gıda kolilerinin bulunduğu 2 kamyon deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere bugün yola çıktı.

Kamyonların uğurlanması için Kızılay Denizli Şubesi önünde küçük bir tören düzenlendi. Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Sefa Dalbudak, “Kızılay’a gelen yardımlar her dakika büyüyor. Elazığ’daki depremzedelerin üzüntüsünü hafifletmek için elimizden geleni yapıyoruz. Depremi yaşayan herkese çok geçmiş olsun” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı