REKLAMI GEÇ

100 TL için ninesini öldürdü

100 TL için ninesini öldürdü

Denizli’de bir kişi ninesini 100 TL için öldürdü. Olay önceki akşam saat 20.00 sıralarında Topraklık Mahallesi’nde meydana geldi. Çeşitli pazarlarda 50 yıldır yeşillik satarak geçimini sağlayan Ayşe Y. (77), para yüzünden torunu Hasan Y. (26) tarafından dövülerek öldürüldü.

/ DENİZLİHABER / 20 Ekim 2009 Salı, 18:04

Edinilen bilgiye göre, sürekli torunu Hasan Y’ye para veren 5 çocuk 8 torun sahibi Ayşe Y. torununun daha fazla para istemesi ve baskı yapması sonucu durumu oğlu Süleyman E.’ye bildirdi. Süleyman E. ise oğlu Veli ile birlikte Ayşe Y’yi alarak eve getirdi. Yemek yedikten sonra önceki gece Ayşe Y’yi eve bırakan oğlu ve torunu daha sonra evden ayrıldı.

Ertesi gün Ayşe Y’nin eve gelmemesi üzerine şüphelenen Süleyman E. ve oğlu Veli E. durumu polise haber verdi. Polis eve geldiğinde kan izleri ve halının olmadığını tespit etti. Torunları ve oğlunun durumu anlatması üzerine harekete geçen polis, Ayşe ninenin torunu Hasan Y. (26) ve kardeşi Hakan Y’yi (19) gözaltına aldı. Y. kardeşler sorgulamalarında cinayeti itiraf etti ve ninelerini döverek öldürüp Eskihisar Köyü’nde çamlık bir araziye gömdüklerini söyledi. Bunun üzerine harekete geçen cinayet masası ekipleri, Eskihisar Köyü’nde çamlık bir alanın tepesinde bir çukura Ayşe Y’nin gömüldüğünü gördü.

Ayşe Y’nin uzun süre önce eşinden boşandığını söyleyen oğlu Süleyman E. “Annem dünya tatlısı bir kadındı, herkese de yardım ederdi. 50 yıldır maydanoz, turp, yeşillik satarak bizi bu yerlere getirdi. Böyle bir sonu olacağını hiç düşünmezdik. Torunu yani kız kardeşimin oğlu Hasan sürekli annemden para istiyormuş. Annem de 500 TL bir emekli maaşı var. O’nun çoğunu zaten evli ama işsiz olan torunu Hasan’a veriyordu. Ama o daha fazla para istiyormuş. Annemin ne parası var ki verecek zaten. Olaydan iki gün önce annem bizimle birlikteydi. Yeni göz ameliyatı da olmuştu. Zaten zor yürüyordu. Bizi yeşillik satarak büyüttü, bizim durumlarımız hiç iyi olmadığı için öldürdüğü torununu da büyüttü. Ve Hasan evli olmasına karşın hala para veriyordu. Çünkü işsizdi. İlk önce 3 aylık ev kiralarını ödedi. Sonra bir 15 TL vermiş. Daha sonra 100 TL istemiş. O da yavrum benim ne durumum var ki sana vereyim. Elimden geleni veriyorum demiş. Daha sonra da vermeyince dövmüş ve sonrasında sopayla öldürmüş. Sonra da kardeşi Hakan’ı çağırıp götürüp Eskihisar’da bir yere gömmüşler. Sonra bizim olayı anlatmamız üzerine polis Hasan’ı buldu. Çok üzüldük. Altını bile tuzladığı torunu kendisini para yüzünden öldürdü” dedi. Hasan Y. ve Hakan Y. mahkemeye sevk edildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı