REKLAMI GEÇ

2 SAAT SONRA TEDAVİYE BAŞLANDI!

2 SAAT SONRA TEDAVİYE BAŞLANDI!

Denizli’nin yakından tanıdığı spor adamı, Gençlik ve Spor İl eski Müdürü Mehmet İbanoğlu, yoğun bakımda. Önceki gün geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan İbanoğlu’nun, hastanenin tomografi cihazının çalışmaması nedeniyle ancak 2 saat sonra tedavi altına alındığı ortaya çıktı.

/ DENİZLİHABER / 18 Temmuz 2008 Cuma, 00:00

Denizli-İzmir Karayolu’nda önceki gün meydana gelen kazada, araç içerisinde sıkışan ve ağır yaralı olarak Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılan Gençlik Spor eski İl Müdürü Mehmet İbanoğlu, PAÜ’deki tomografi cihazının dinlenmede olması nedeniyle, ilk müdahalesi yapıldıktan ancak 2 saat sonra tedaviye alındı.

Hastaya 2 saat sonra müdahale

Sıkıştığı araç içerisinden, yapılan kurtarma çalışmaları sonucunda 15 dakikada kurtarılan Mehmet İbanoğlu, olay yerinde bulunan 112 acil yardım ekipleri tarafından, 112 komuta merkezinin uygun gördüğü Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. İlk müdahalesi Pamukkale Üniversitesi’nde yapılan İbanoğlu’nun tomografisi ise hastanede bulunan cihazın 3 saatlik dinlenme süresinde olmasından dolayı çekilemedi. Tomografi sonucu olmadan hastaya asıl tedaviye başlayaman hastane yetkilileri, tomografisinin çekilmesi için hastayı İbanoğlu’nu Özel Sağlık Hastanesi’ne sevk etti. Durumu ağır olan İbanoğlu’nun Kınıklı’da bulunan hastaneden, şehir merkezinde bulunan hastaneye sevk edilmesi ve ardından tekrar Pamukkale Üniversitesi’ne gönderilmesi, tedavide ciddi bir gecikmeye neden oldu. Saat 16.10 sıralarında meydana gelen kazanın ardından 18.10’da Özel Sağlık Hastanesi’nden Pamukkale Üniversitesi’ne geri gönderilen İbanoğlu’na müdahale 2 saat sonra yapılabildi.

Makineye bağlı yaşıyor

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi’nde bulunan tomografi cihazının çalışmamasından dolayı Özel Sağlık Hastanesi’ne oradan da tekrar Pamukkale Üniversitesi sevk edilerek 2 saat sonra ilk tedavisi yapılan Mehmet İbanoğlu’nun durumu ciddiyetini koruyor. Alınan bilgilere göre İbanoğlu’nun solunum cihazına bağlı olarak yaşadığı ve yoğun bakımda olduğu öğrenildi. 

Cihaz 3 saatlik dinlenmedeydi

Yaşanan bu durum karşısında açıklamada bulunan Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Başhekimliği, cihazın her gün 3 saat dinlenmeye alındığını ve o saatte de cihazın dinlenmede olmasından dolayı İbanoğlu’nu Özel Sağlık Hastanesi’ne sevk ettiklerini belirtti. Her gün cihazın 3 saat dinlenmeye alınma nedeni, cihazın yoğun olarak çalıştırılmasına bağlandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı