25 yaşındaki kadının 150 bin liralık altınlarını dolandıran zanlılar tutuklandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

25 yaşındaki kadının 150 bin liralık altınlarını dolandıran zanlılar tutuklandı

25 yaşındaki kadının 150 bin liralık altınlarını dolandıran zanlılar tutuklandı

Kendilerini polis olarak tanıtıp, ağlarına düşürdükleri vatandaşın 150 bin liralık ziynet eşyasını dolandıran 3 zanlı jandarma tarafından 1 saat içinde yakalanmıştı. İşlemleri tamamlanan ve adliyeye sevk edilen zanlılardan ikisi tutuklandı, biri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 31 Mayıs 2021 Pazartesi, 15:35

Pamukkale’nin Pınarkent Mahallesi’nde yaşayan 25 yaşındaki G.A. isimli kadını arayan ve kendini polis olarak tanıtan dolandırıcılar, “FETÖ” ile korkutarak, altınlarını istedi.

Sahte polisin “Ziynet eşlarınız FETÖ ile bağlantılı, evinizdeki ziynet eşyalarını gerekli incelemenin yapılması için bize teslim edin” sözlerine inanan G.A. altınlarını dolandırıcılara verdi.

JANDARMA OLAYI 1 SAATTE AYDINLATTI
Dolandırıcılığın gerçekleşmesinin hemen ardından harekete geçen JASAT ekipleri, dolandırıcılık olayını gerçekleştirdiği belirlenen N.Ç. R.S. ve A.C. isimli zanlıları gözaltına aldı.

Zanlıların dolandırdığı 150 bin lira değerindeki ziynet eşyaları da sahibi G.A.ya teslim edildi.

2 ZANLI TUTUKLANDI
Jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan R.E. ve N.Ç. tutuklandı, A.C. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı