35 milyonluk tokat operasyonunda yakalanan şüphelilerden 14'ü tutuklandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

35 milyonluk tokat operasyonunda yakalanan şüphelilerden 14’ü tutuklandı

35 milyonluk tokat operasyonunda yakalanan şüphelilerden 14’ü tutuklandı

Denizli’nin de aralarında bulunduğu, 7 ilde düzenlenen dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alınan 45 zanlıdan 14’ü tutuklandı. Zanlıların Denizli’de de çağrı merkezi kurarak 65 kişiyi yaklaşık 35 milyon lira dolandırdıkları öne sürülüyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Haziran 2021 Salı, 10:46

Aydın Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ile Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, dolandırıcılık iddiasıyla yakalanan 45 şüphelinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Şüphelilerden 30’u emniyetteki ifadeleri sonrasında serbest bırakılırken, 15 zanlı adliyeye sevk edildi.

Zanlılardan 14’ü tutuklandı, 1’i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

OLAY
İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 4 Haziran’da 4 aylık takip sonucu, bahis ve benzeri içerikteki internet siteleri üzerinden dolandırıcılık yaptığı tespit edilen kişilere yönelik Aydın, Denizli, Muğla, Antalya, Adana, İstanbul ve Yalova’da operasyon düzenlenmiş, 45 şüpheli yakalanmıştı.

Suç örgütü üyelerinin, Aydın, Muğla ve Denizli’de “çağrı merkezi” kurduğu, bu yolla 65 kişiyi de yaklaşık 35 milyon lira dolandırdığı öne sürülmüştü.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı