REKLAMI GEÇ

“Aşırı doz bu hale getirdi’ suçlaması

“Aşırı doz bu hale getirdi’ suçlaması

Tedavi gördüğü Denizli Devlet Hastanesi’nde aşırı dozda verilen ilaçlar nedeniyle, ateşinin çıktığını, derisinin dökülüp, vücudunun şiştiğini ileri süren 26 yaşındaki Sultan Akman, Uzman Psikiyatrist Dr. C.B. hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

/ DENİZLİHABER / 8 Aralık 2009 Salı, 17:54

Sultan Akman, 5 yıl önce hamileyken eşinden boşanıp, Sümer Mahallesi’nde oturan annesi 56 yaşındaki Nakibe Akman’la birlikte yaşamaya başladı. Çocuğunu dünyaya getirdikten sonra, psikolojik sorunları ortaya çıkan Sultan Akman, 11 Eylül 2009 tarihinde Denizli Devlet Hastanesi’ne giderek, Ruh Ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Psikiyatrist C.B.’ye tedavi oldu. Dr. C.B., Akman’a sakinleştirici 2 ilaç yazıp, yatarak tedavisine başladı. Akman, 15 gün sonra hastaneden çıkartılarak, tedavisine evinde devam edildi. 2 ilaçtan da 2 ay boyunca günde birer tablet alan Akman’ın yüz ve vücudunun çeşitli yerlerinde, bir süre sonra şişme, derisinde dökülme ve yüksek ateş meydana geldi. Alınan kan örneklerinin incelenmesi sonucu, yüksek dozda ilaç verildiğinin belirlendiğini ileri süren Akman, 19 Kasım’da Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Buradaki tedavi sonucu, Akman’ın vücudundaki şişlikler indi, derilerindeki dökülme önlendi. Ağız kısmındaki yaralar ise tam olarak henüz iyileşmeyen Akman’ın tedavisi sürüyor.

Taburcu olur olmaz, kendisine yüksek dozda ilaç verdiğini iddia ettiği Dr. C.B.’den şikayetçi olacağını belirten Akman, “Psikolojik sorunlarımın tedavisini yaptırmak isterken, az daha canımdan oluyordum. Bunun sorumlusu cezasız kalmamalı” dedi.

Psikiyatrist Dr. C.B. ise hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, “Hastanın sürekli kontrol altında tutulması gerekiyordu. İlaçları kullanmaya başladıktan sonra, kontrollerine zamanında gelmedi. Her ilacın yan etkileri vardır. İlaçların dozunu daha sonra düşürdük, ama hasta kendine iyi bakmadı. Kusurum olduğunu düşünmüyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı