REKLAMI GEÇ

Askerlerden çarpıcı ifadeler

Askerlerden çarpıcı ifadeler

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde bir grubun darbe girişiminin önlenmesinin ardından, Denizli’de gözaltına alınan 105’i rütbeli 515 askeri personelin sorguları sürüyor. Erbaş ve erlerin ifadelerinde kendilerine tatbikat olduğunun söylendiğini, öyle de sandıklarını söyledikleri öğrenildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Temmuz 2016 Cumartesi, 17:23

(DHA)
Çardak Havaalanı’nda yaşanan olaylar nedeniyle 105’i rütbeli, 515 askerin gözaltına alındığını, rütbelilerin İl Jandarma Komutanlığı’nda, er ve erbaşın ise Denizli Emniyet Müdürlüğü’nde ifadelerinin savcılar tarafından alındığını söyleyen Vali Ahmet Altıparmak, Çardak Havaalanı’ndan bir yarbayın sivil kıyafetle firar ettiğini de açıkladı.

denizli-darbe-girisimi-asker-gozalti-ifade-2

11’inci Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı ile bağlı birliği Söke Tugayı’ndan gelen askeri araçlarla 72 askeri personelin Çardak Havaalanı’na sevk edildiğini söyleyen Vali Ahmet Altıparmak, “İlçe halkının tepkisi, güvenlik güçlerimizin çabalarıyla Çardak Havaalanı’nda girişim engellendi. Şu anda 105’i rütbeli 515 asker gözaltına alındı. Haklarındaki soruşturma sürdürülüyor, ifadeleri alınıyor. Bir yarbay da Çardak Havaalanı’ndan sivil kıyafetle firar etti” dedi.

ASKERLER: TATBİKAT VAR DEDİLER
Darbe girişiminde bulunan ve gözaltına alınan askerlerin sorgulaması Denizli Emniyet Müdürlüğü’nde devam ediyor. Gözaltında bulunan er ve erbaşlar, polise verdikleri ifadede kendilerine tatbikat yapıldığı yönünde bilgi verildiğini, öyle de sandıklarını söyledi.

Çok sayıda asker, Hasan Güngör Spor Salonu’ndan, Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne gruplar halinde otobüslerle götürüldü. Gözaltındaki er ve erbaşların ifadeleri gruplar halinde alınmaya başladı. Denizli Emniyet Müdürlüğü’nde ifade veren askerlerin, “Bize tatbikat olduğunu söylediler. Komutanlarımızdan bu şekilde bilgi aldık” dedikleri öğrenildi.

denizli-darbe-girisimi-asker-gozalti-ifade-1

“EMİR KOMUTA BENDE”
İfadeleri alınan askerler, spor salonuna götürülürken, otobüs içine giren Denizli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Ahmet Özçelik, “Emir komuta bende. Siz bize emanetsiniz ve bizim misafirimizsiniz. Anlaşıldı mı” dedi, askerlerde “Anlaşıldı” yanıtını verdi. Basın mensuplarının “Darbe olacağını biliyor muydunuz?” sorusuna ise bir asker, “Tatbikat sanıyorduk” yanıtını verirken bir başka asker ise “Vatan sağolsun” yanıtını verdi.

Denizli’de gözaltına alınan askerlerin ifadeleri 10’ar kişilik gruplar halinde Denizli Emniyet Müdürlüğü’nde alınmaya devam ediyor.

denizli-15-temmuz-gecesi-neler-oldu-anons

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı