Aydın merkezli dolandırıcılık operasyonunda 45 kişi yakalandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Aydın merkezli dolandırıcılık operasyonunda 45 kişi yakalandı

Aydın merkezli dolandırıcılık operasyonunda 45 kişi yakalandı

Aydın merkezli, aralarında Denizli’nin de bulunduğu 7 ilde düzenlenen dolandırıcılık operasyonunda 45 şüpheli yakalandı. Örgüt üyelerinin Aydın, Muğla ve Denizli’de çağrı merkezi kurduğu, 65 kişiyi 35 milyon lira dolandırdığı öne sürüldü.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Haziran 2021 Cuma, 17:06

Aydın Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ile Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 4 aylık takibi sonucu, bahis ve benzeri içerikteki internet siteleri üzerinden dolandırıcılık yaptığı tespit edilen suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi.

Aydın’ın yanı sıra Denizli, Muğla, Antalya, Adana, İstanbul ve Yalova’da gerçekleştirilen operasyonda 4’ü kadın 45 kişi yakalandı. Adreslerde yapılan aramalarda cep telefonu, SIM kart, dijital bellek, bilgisayar ve tabletlere el kondu.

Suç örgütü üyelerinin, Aydın, Muğla ve Denizli’de “çağrı merkezi” kurduğu, bu yolla 65 kişiyi yaklaşık 35 milyon lira dolandırdığı öne sürüldü.

Şüpheliler işlemleri için Aydın İl Emniyet Müdürlüğüne getirildi. (AA)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı