REKLAMI GEÇ

Bakan Zeybekci’nin fabrikasından hırsızlığa 5 gözaltı

Bakan Zeybekci’nin fabrikasından hırsızlığa 5 gözaltı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin ortağı olduğu Turkuaz Tekstil Fabrikası’nda çelik kasadan altınları ve güvenlik görevlisinin tabancasının çalınmasıyla ilgili operasyonda gözaltına alınanların sayısı 5’e yükseldi. Operasyon kapsamında Denizli, Aydın ve Balikesir’de eş zamanlı baskınlar düzenlendiği ortaya çıktı. Soygunu gerçekleştirdiği ileri sürülen zanlılardan birinin 40 yıllık kesinleşmiş cezası nedeniyle arandığı da ortaya çıktı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Mayıs 2016 Cuma, 15:32

Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin, Denizli’nin Bozburun Mahallesi’nde ortağı olduğu Turkuaz Tekstil Fabrikası’na 25 Nisan gecesi giren hırsızlar, kasayı zorlayarak açıp, içinde miktarı açıklanmayan altın ile güvenlik görevlisine ait tabancayı çaldı. Olayın ardından geniş çaplı soruşturma başlatan polis, güvenlik kameralarındaki görüntülerden Denizli’de başka fabrikalardan da hırsızlık yaptıkları ileri sürülen şüphelilerin eşkalini saptadı.

denizli-bakan-zeybekcinin-fabrikasindan-hirsizliga-5-gozalti-1

EŞ ZAMANLI OPERASYONLAR DÜZENLENDİ
Denizli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Hırsızlık Bürosu ekipleri, Denizli merkezli Aydın ve Balıkesir’de eş zamanlı operasyon yaptı. Fabrikalardan kasa hırsızlığı yaptıkları iddiasıyla 48 yaşındaki Nusrettin A. Aydın’ın Nazilli İlçesi’nde, 43 yaşındaki Sezgin Ç. ile 40 yaşındaki Ali Y. Balıkesir’de, 35 yaşındaki İsmail A. ve 37 yaşındaki Mehmet A. ise Denizli’de yakalandı.

EMNİYETTEKİ SORGULARI SÜRÜYOR
Şüphelilerin evlerinde ve otomobillerinde yapılan aramalarda Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin fabrikasındaki kasadan çalındığı belirlenen tabanca ile hırsızlık sırasında çelik kasa açmakta kullanılan aletler ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüphelilerden Nusrettin A.nın hırsızlık suçundan poliste çok sayıda kaydının bulunduğu ve hakkındaki 40 yıl kesinleşmiş hapis cezasından arandığı öğrenildi. Gözaltına alınan şüphelilerin Denizli Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorguları sürüyor.

denizli-bakan-zeybekcinin-fabrikasindan-hirsizliga-5-gozalti-nazilli

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı