REKLAMI GEÇ

Başsavcı Alper’in ölümüyle ilgili şoför ve kamyon sahibi adliyeye sevk edildi

Başsavcı Alper’in ölümüyle ilgili şoför ve kamyon sahibi adliyeye sevk edildi

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper ve şoförü Muzaffer Akşehirli’nin yaşamını yitirdiği kazaya karışan kamyonun sahibi Z.A. ile şoför U.T. soruşturmanın tamamlanmasının ardından adliye’ye sevk edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Mayıs 2017 Pazar, 11:26

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper’in içinde bulunduğu ve Muzaffer Akşehirli’nin kullandığı 20 AB 548 plakalı makam aracı ile U.T. yönetimindeki 64 DL 821 plakalı kamyon Bozburun’da bulunan kontrolsüz kavşakta çarpışmış, kamyon makam aracının üzerine devrilmişti.

Korkunç kazada Başsavcı Mustafa Alper ile şoförü Muzaffer Akşehirli olay yerinde hayatını kaybetmiş, koruma polisi Ramazan Uğur ise büyük bir şans eseri kazayı hafif yaralı olarak atlatmıştı.

Kaza sonrası olay yerinden uzaklaşmaya çalışırken yakalanan kamyon şoförü U.T.’nin ehliyetine 2019’a kadar el konduğu anlaşılmış ve SRC belgesinin de bulunmadığı belirlenmişti. Kamyonun araç muayenesinin bulunmadığı ortaya çıkınca, kamyon sahibi Z.A. da gözaltına alınmıştı.

Şoför ve kamyon sahibinin Denizli Emniyet Müdürlüğü’nde sorguları tamamlandı ve Adliye’ye sevk edildi. Kamyon şoförü ve sahibi, “Taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek” suçlamasıyla hakim karşısına çıkıyor.

İki ayrı araçla Adliye’ye getirilen şüphelilerin nakli sırasında yoğun güvenlik önlemi alındı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı