REKLAMI GEÇ

Bir vatandaşın milyonlarca lira döviz ve altınını dolandıran sahte polis yakalandı

Bir vatandaşın milyonlarca lira döviz ve altınını dolandıran sahte polis yakalandı

Kendini polis ya da savcı olarak tanıtarak dolandırıcılık yapanlara bir yenisi daha eklendi. Kendini polis olarak tanıtan şüpheli, ‘FETÖ’cüler tapularınızı ve hesaplarınızı ele geçirmiş’ yalanıyla milyonlarca liralık döviz ve altını dolandırdı ama kısa sürede yakalandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Mart 2022 Salı, 14:43

Olay, Denizli’de meydana geldi. Denizli Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; kendini polis olarak tanıtan şüpheli, “Hesaplarınız ve tapularınız FETÖ’nün eline geçti” diyerek, ismi açıklanmayan bir yurttaşı aradı.

Yurttaşa, tapuları ve hesapları geri almak için evdeki tüm para ve ziynet eşyalarının bankaya yatırılması gerektiğini söyledi.

Polisin açıklamasına göre kandırılıp korkutulan yurttaş evde bulunan 72 bin 445 Euro (Yaklaşık 1 milyon 150 bin lira) 54 bin Türk Lirası, 6 adet bilezik ve 9 adet sarı lira altını poşet içinde eve gelen şüpheliye verdi.

Kısa sürede dolandırıldığını anlayan yurttaş polisi aradı. Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bölgedeki 49 güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyerek, şüphelinin kimliğini belirledi. Karayolları kameralarından da gittiği yön tespit edilen şüpheli kısa sürede yakalandı ve tutuklandı. Dolandırılan para ve altınlar da sahibine teslim edildi.

Emniyetten yapılan açıklamada, vatandaşlar uyarılarak, “Kendilerini Polis veya Asker olarak tanıtarak yapılan dolandırıcılık olaylarının önüne geçilebilmesi, şüpheli şahısların yakalanmaları ve vatandaşlarımızın mağdur olmalarının engellenmesi amacıyla vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılık olaylarıyla karşılaşmaları halinde bu şahıslara itibar etmemeleri, şüphe arz eden bir durumda 112 ihbar hattını aramaları gerekmektedir. Unutmayın! Polis veya asker sizden para, hesap numarası, ziynet eşyası istemez” denildi.

Yorumlar

adar   -  Bağlantı 16 Mart 2022, 11:49

Millette de ne altınlar ne dövizler varmış ya. Bizde hiçbir halt yok.Harcamayacaksanız, yaşamayacaksanız niye istifliyorsunuz.Bu dolandırılanların çoğu yaşlı.Harcamayacaksanız verin bize biz harcayalım. 😀 Gezin tozun yeyinparanızı.Yemeyenin malını .

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı