REKLAMI GEÇ

Boşanmak istediği kocasını, kendisini darp ettiği için öldürdüğünü iddia eden kadın yargılanıyor

Boşanmak istediği kocasını, kendisini darp ettiği için öldürdüğünü iddia eden kadın yargılanıyor

Denizli’de tartıştığı kocasını bıçakla öldüren kadının yargılanmasına devam edildi. Kadın, kocasının kendisini sürekli darp ettiğini, olay günü de alkollü olduğunu, kendisine saldırdığı sırada olayın gerçekleştiğini söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Eylül 2023 Çarşamba, 14:55

Olay Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı 15 Mayıs Mahallesi, 720 Sokak’ta çiftin birlikte yaşadığı evde meydana geldi. 27 Mart gecesi bir ihbari değerlendiren polis, olay yerinde Barış Selahattin Ener (55)’in cesedi ile karşılaştı. Boşanma aşamasındaki çiftin tartıştığı, Emel Ener (35)’in eşini tek bıçak darbesi ile öldürdüğü idda edildi.
Olay yerinde yapılan incelemede cinayette kullanılan bıçak mutfak tezgahı üzerinde bulunurken evdeki eşyaların parçalanmış oldukları tespit edildi. Barış Selahattin Ener’in otopsisinde bıçakla yaralanmaya bağlı olarak iki ana damarının ve akciğerinin zarar gördüğü, ölümün bu nedenle gerçekleştiği belirlendi.

‘ÇİFT SIK SIK TARTIŞIYORMUŞ’
Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede çiftin sık sık tartıştığı, karşılıklı darp davaları açtığı, genç kadının eşi hakkında uzaklaştırma kararı aldığı bilgisi yer aldı. Olay günü çiftin barışmak için yemeğe çıktığı fakat yemek dönüşü yine tartıştıkları kaydedildi. Şüpheli Emel Ener’in ilk ifadesinde eşinin kendisine bıçakla saldırdığını, iki eliyle eşinin elini tuttuğunu o sırada bıçağın omzuna girdiğini, sonra eşinin yere düştüğünü bıçağın bulunduğu yerden çıktığını söylediği yer aldı. Savcılık iddianamede sanık hakkında ‘eşi kasten öldürme’ suçunu işlediği gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ederken, haksız tahrik indirimi ve meşru müdafa hükümleri açısından değerlendirmenin mahkeme tarafından yapılmasını talep etti.

‘İLK CELSE GÖRÜLDÜ’
Yargılamanın ilk celsesi Denizli 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Tarafların karşılıklı darp suçlamaları ile geçen duruşmada ölen Barış Selahattin Ener’in kardeşi ve kızı ile sanık Emel Ener’in annesi dahil 7 tanığın ifadesine başvuruldu. Sanık Emel Ener mahkemedeki ifadesinde eşinden sık sık şiddet gördüğünü ileri sürerken, “Eşimin alkolle ilgili sıkıntıları vardı. AMATEM’de tedavi gördü, psikolojik destek aldı. Boşanmak istediğimi söyleyince çok sinirlendi. Olay günü alkollüydü” diye konuştu.

‘SENİ DOĞRAYACAĞIM DEDİ’
Ener ifadesinde ayrıca, “Bana otur duye bağırdı ben de mutfakta oturdum. İlk önce boğazıma sarıldı, sıkmaya çalıştı. Yerde bir süre boğuştuk, yerdeyken bana tekme attı. ‘Seni kıtır kıtır doğrayacağım, bu gece bu evden ölün çıkacak’ diye tehdit etti. Ağır küfürler etti. ‘Sen ölüsün’ dedi. Bıçağı alıp mutfaktan çıktı. Ben öylece kaldım. Bir süre sonra dış kapının açıldığı sesini duydum. Giyinme odasına geçtim. Arkamdan gelip bir şeyle kafama vurdu, yere düştüm. Yerdeyken defalarca tekma attı. Ayağa kalktığım sırada bana bıçakla saldırdı. Bıçağı tutmaya çalıştım, yere düştü. Biraz kan geldiğini gördüm. Öleceğini düşünmedim. Tekrar kalkıp bana saldırır korkusu ile bıçağı mutfağa götürüp bıraktım. Kendine gelmesi için yüzüne birkaç tokat attım. Korkuyla annemi aradım. Annemi aradığımda nefes alıyordu” diye konuştu.
Sanığa eşi evden çıktığı sırada neden evi terk etmediği sorulduğunda ise; “Ben dışarı çıktığını fark etmedim. Korkudan kıpırdayamadım. Ancak dış kapının sesini duyunca yeniden geldiğini anladım” dedi. Bıçakta parmak izi çıkmadığı sorulduğunda ise; “Ben parmak izi çıkmasın diye herhangi bir girişimde bulunmadım” dedi.
Mahkeme Emel Ener’in tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 5 Aralık tarihine erteledi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı