Büyükşen cinayeti çözüldü. Denizli JASAT cinayetin aydınlatılmasında önemli rol oynadı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Büyükşen cinayeti çözüldü. Denizli JASAT cinayetin aydınlatılmasında önemli rol oynadı

Büyükşen cinayeti çözüldü. Denizli JASAT cinayetin aydınlatılmasında önemli rol oynadı

Konya’da 3 yıl önce öldürülen Metin-Necla Büyükşen cinayetinde sır perdesi aralandı. Olayla ilgili kurulan özel ekipte yar alan Denizli İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), cinayetin aydınlatılmasında önemli bir rol oynadı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Temmuz 2021 Cumartesi, 15:55

Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesinde yaşayan 3 çocuk babası Metin Büyükşen, eşi Nejla Büyükşen 3 Eylül 2018 günü kar maskeli saldırgan tarafından evlerinde vurularak öldürüldü. Çiftin kızları Fatma Büşra ise saldırgandan ölü taklidi yaparak kurtuldu.

DENİZLİ JASAT CİNAYETİN AYDINLATILMASINDA YOĞUN MESAİ HARCADI
Çiftin doktor oğulları Osman Büyükşen’in Müge Anlı ile Tatlı Sert programına çıkıp, konunun tekrar gündeme gelmesi üzerine jandarma bünyesinde özel ekip kuruldu. Ekipte, Denizli İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) da yer aldı. Özel ekip dosya üzerinde ve mahallede yaptığı çalışmalar sonucu operasyon için harekete geçti. İsmil Mahallesi ve kent merkezindeki adreslere yapılan operasyonlarda aralarında Fatma Büşra Büyükşen, ağabeyi Uğur ve yengesi Betül Büyükşen’in de olduğu 25 kişi gözaltına alınmıştı.

YANLIŞ EVE GİRMİŞLER
8 aylık teknik ve fiziki takip ile HTS incelemesinin ardından gözaltına alınan şüphelilerden Esra Taş ve Abdullah Başdemir, cinayeti azmettirdiklerini itiraf ederek sorgularının ardından geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

Yapılan sorgulamada Esra Taş’ın, öldürülen Büyükşen çiftinin evlerine 500 metre mesafede bulunan komşularının oğlu Hüseyin K.’nin eski sevgilisi olduğu ortaya çıktı. Esra Taş’ın, Hüseyin K.’nin, ailesinin baskısıyla kendisinden ayrıldığını ve bu nedenle o aileye zarar vermek istediğini, bu durumu sevgilisi Abdullah Başdemir’e anlattığı, Başdemir’in de para karşılığı 2 kişi kiralayıp, korkutup, zarar vermeleri için Hüseyin K.’nin evine gönderdiği öne sürüldü. Başdemir’in kiraladığı 2 kişinin kendilerine verilen adresi karıştırıp Hüseyin K.’nin ailesi yerine komşuları Büyükşen çiftini öldürdükleri belirtildi. Abdullah Başdemir ve Esra Taş’a da Büyükşen çiftiyle aynı mahallede oturan Zeki Okşen ile kuzeni Mustafa Okşen’in yardım ettiği saptandı.

4 KİŞİ TUTUKLANDI
Esra Taş, Abdullah Başdemir ve onlara yardım ettikleri öğrenilen Büyükşen ailesinin komşuları Zeki Okşen ve kuzeni Mustafa Okşen ifadelerinin ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. 1’i adli kontrol kararı 20’si jandarmadaki ifadesinin ardından olmak üzere 21 şüpheli serbest bırakıldı. Olayla ilgili kiralık katil olduğu öne sürülen 2 kişi aranıyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı