Çardak’taki orman yangınıyla ilgili gözaltına alınan 2 kişi serbest bırakıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Çardak’taki orman yangınıyla ilgili gözaltına alınan 2 kişi serbest bırakıldı

Çardak’taki orman yangınıyla ilgili gözaltına alınan 2 kişi serbest bırakıldı

Çardak’ta dün ormanlık alanda çıkan ve gece saatlerinde kontrol altına alınan yangınla ilgili gözaltına alınan 2 kişi ifadelerinin alınmasının ardından salıverildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 12 Mayıs 2021 Çarşamba, 17:24

Hayriye ve Beylerli mahalleleri yakınlarındaki ormanlık arazide çıkan ve rüzgarın etkisiyle yayılarak 6 hektarlık alanda hasara neden olan yangınla ilgili soğutma çalışmaları sürüyor.

Denizli Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Mehmet Ali İncel, yangına karadan 40 arazöz, 5 dozer, 10 itfaiye aracı, 130 orman işçisi ve 21 itfaiye personeli ile havadan 4 helikopterle müdahale ettiklerini belirtti.

Dağlık arazide yayılan yangının ekiplerin çabasıyla kontrol altına alındığını kaydeden İncel, bölgede yeniden alevlenme olmaması için geceden bu yana soğutma çalışması yürütüldüğünü bildirdi.

Öte yandan, yangınla ilgili jandarma ekiplerince gözaltına alınan K.V. ile Y.S. ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Yangının farklı noktalardan yayıldığının tespit edilmesi nedeniyle kundaklama şüphesinin bulunduğu, jandarmanın soruşturmayı sürdürdüğü belirtildi. DENİZLİ (AA)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı