REKLAMI GEÇ

Cezaevinde mahkuma falakayla işkence iddiası

Cezaevinde mahkuma falakayla işkence iddiası

Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki hükümlü 25 yaşındaki Hakan Tırman’ın falakaya yatırılarak gardiyanlar tarafından işkenceye maruz kaldığı ve doktora gönderilmediği iddia edildi. Mahkumun kız kardeşi 34 yaşındaki İlknur Tırman; Adalet Bakanlığı’na dilekçe gönderdiğini, ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Nisan 2015 Perşembe, 10:48

Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
Evli ve 1 çocuk babası Hakan Tırman, 3 yıl önce ‘Cinayete yardım ve yataklık’ suçundan tutuklandı. Denizli D Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na konulan Tırman’a yargılandığı davada 6 yıl hapis cezası verildi. Çeşitli suçlardan sabıkalı Tırman’ın geçen cuma günü koğuşta yapılan aramada bulunan bir bıçak nedeniyle gardiyanlar tarafından falakaya yatırıldığı öne sürüldü. Tırman’ın ev kadını ablası İlknur Tırman, şunları anlattı:

“Geçen Cuma günü kardeşimi ziyaret etmek için cezaevine gittim. Yanıma terlikle güçlükle yürüyerek geldi. Ayaklarına baktığımda altının morluklar içinde ve şiş olduğunu gördüm. Bana koğuşta bıçak bulunduğunu, bu nedenle; gardiyanların kendisini odaya götürüp, falakaya yatırdıklarını söyledi. Kardeşim gördüğü işkence yüzünden yürüyemez hale gelmiş, rapor almaması için hastaneye de göndermiyorlarmış. Kardeşim suç işlemiş olabilir ama işkenceyi hak etmiyor.”

İlknur Tırman, kardeşine işkence yapanların cezalandırılmasını isterken, Adalet Bakanlığı’na konuyla ilgili dilekçe gönderdiğini söyledi. Tırman, “Avukatımız aracılığıyla da Denizli Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağım. Cezaevleri suç işleyen kişileri topluma kazandırması gereken yerler, işkence yapılacak yerler değil” diye konuştu.

Yorumlar

Katilsevmez   -  Bağlantı 2 Nisan 2015, 16:21

Cezaevine girmeseymiş. Hadi girdi. Bıçak bulundurmasaymış. Ya bir cana malolsa? Uslu duracaksın usluuuu

007 james   -  Bağlantı 2 Nisan 2015, 12:11

bu bıçakla gece nöbetindeki gardiyanı rehin alıp kaçma planı yaptığını da yazsaydınız iyiydi,

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı