Çiftçiye kanlı pusu kuran zanlı, iki arkadaşına yalancı şahitlik için baskı yapmış - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Çiftçiye kanlı pusu kuran zanlı, iki arkadaşına yalancı şahitlik için baskı yapmış

Çiftçiye kanlı pusu kuran zanlı, iki arkadaşına yalancı şahitlik için baskı yapmış

Kale’de tarlasında çalışan Bülent Sungur’a ağaçların arasında pusu kurup av tüfeğiyle ağır yaralayan Halil Ç, jandarmada yapılan sorguda suçunu itiraf etti. Suç aleti tüfeği sakladığı yeri gösteren Halil’in iki arkadaşına ‘olay saatinde yanımızdaydı’ diye yalan ifade vermesi için baskı yaptığı ortaya çıktı.

Ali Bilge / DENİZLİHABER / 11 Mayıs 2021 Salı, 12:37

Kale’nin Gölbaşı mahallesinde tarlasında çalışırken av tüfeğiyle vurulan 40 yaşındaki Bülent Sungur, ağır yaralandı.

Olay sonrası inceleme başlatan Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), yaptığı araştırmada olayın Sungur’la aralarında husumet bulunan Halil Ç’yi (38) gözaltına aldı.

İlk başta suçunu kabul etmeyen Halil Ç, yapılan çapraz sorguda husumetlisi Sungur’u bir süredir takip ettiğini, dün bir pusu planı yaptığını ve Sungur’u av tüfeğiyle vurduğunu itiraf etti. Halil, eskiden kalma bir olay nedeniyle Bülent’e kin güttüğünü ve olayı işlediğini söylediği öğrenildi.

Halil Ç, ardından jandarma ekiplerine otların arasına sakladığı av tüfeğinin yerini gösterirken, olaydan sonra iki arkadaşını arayarak ‘olay saatinde beraberdik’ demesi için baskı yaptığı da ileri sürüldü.

Halil Ç’nin jandarmadaki işlemleri sürüyor.

Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Bülent Sungur’un hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

Kale’de tarlada çalışan çiftçiye pusu kurup vurdular

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı