REKLAMI GEÇ

Çöp şiş yeme yarışmasını kazanamayınca parasız kalıp kapkaç yapmış

Çöp şiş yeme yarışmasını kazanamayınca parasız kalıp kapkaç yapmış

Denizli’de bankadan çıkan M.A.A. adlı kişinin, içinde bir miktar ziynet eşyası, para ve döviz bulunan çantası, Eyüp Ç.(24) tarafından kapkaçla çalındı. Adana’ya giderken Konya’da yakalanıp tutuklanan Eyüp Ç. polisteki ifadesinde, 35 bin TL ödüllü çöp şiş yeme yarışmasına katılmak için Adana’dan gelip 650 lira kayıt parası verdiğini, yarışmayı kazanamayınca parasız kalıp kapkaç yaptığını söyledi. Çantadaki para ve altınlar sahibine teslim edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Haziran 2022 Perşembe, 12:44

Denizli’de yaşayan M.A.A., 24 Haziran’da, bir banka şubesindeki kasadan 2 beşibiryerde, 2 çeyrek altın, 18 bin TL ve 1850 Euro’yu çantasına koyup yola çıktı. Sümer Mahallesi Üçgen Kavşağı’ndaki yaya alt geçidine geldiğinde arkasından yaklaşan kişi, çantayı kapkaçla almak istedi. Kapkaççı, kendisine direnen M.A.A.’yı bir süre yerde sürükledi. M.A.A. çantayı alıp koşarak uzaklaşan kapkaççının peşine düştü ancak yakalayamadı.

OTOBÜSTE YAKALANDI

Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Polis, M.A.A.nın ifadesi üzerine şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı ancak şüpheli bölgede bulunamadı. Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, çevredeki güvenlik kameralarının kayıtlarını inceledi. Görüntülerden şüphelinin Eyüp Ç. olduğu ve Oto Santral Garajı yönüne gittiği belirlendi. Soruşturmayı derinleştiren ve zanlının Adana otobüsüne bindiğini tespit eden polis, takibe aldığı aracı yolda Konya’da durdurup şüpheliyi gözaltına aldı.

YARIŞMAYA KATILMIŞ

Kapkaç yaptığı çantadaki altınları bozdurup, parayı harcayamadan gözaltına alınan Eyüp Ç.nin polisteki ifadesinde, olay günü, bir restorandaki 35 bin lira ödüllü 300 adet çöp şiş yeme yarışmasına katılmak için Adana’dan Denizli’ye geldiğini belirterek, “Yarışmaya katılmak için 650 lira kayıt parası verdim ancak çöp şişlerin tamamını yiyemeyince yarışmayı kaybettim. Bütün paramı yarışmada kaybettiğim için parasız kaldım. Bu nedenle de kapkaç yaptım” dediği öne sürüldü.

Eyüp Ç.nin yarışmadaki anlarının, restoran tarafından sosyal medyadan yayınlandığı ortaya çıktı.

TUTUKLANDI

Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Eyüp Ç. tutuklandı. Zanlının kapkaç yaptıktan sonra bankaya gidip çantadaki paraları kendi hesabına yatırdığı belirlendi. Çelik’in üzerinde bulunan altın ve paralara ise el konulup, tutanakla sahibine teslim edildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı