Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi İhtisas Mahkemesi oldu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi İhtisas Mahkemesi oldu

Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi İhtisas Mahkemesi oldu

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1. Dairesi, Terörle Mücadele Kanunu (TMK) kapsamına giren suçlarla ilgili davalara bakan ağır ceza mahkemelerinin iş yükü yoğunluğu nedeniyle Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ni ihtisas mahkemesi olarak belirledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Aralık 2016 Cumartesi, 15:26

HSYK 1. Dairesi’nin Resmi Gazete’de yayımlanan kararına göre, Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi, ek ihtisas mahkemesi olarak görevlendirildi. Kararda, Ağır Ceza Mahkemesi’nin iş yoğunluğu ve ilave ihtisas mahkemelerinin belirlenmesi gerektiğine ilişkin ilgili mahallerin talepleri dikkate alınarak, daha önceki ihtisas mahkemelerine ilaveten tespit edildiği belirtildi.

HSYK 1. Dairesi’nin, ağır ceza mahkemelerinin görev alanına giren bir kısım suçlarda ihtisaslaşmaya gidilmesi yönündeki ilgili kararı uyarınca oluşturulan ihtisas mahkemesi, TMK kapsamındaki suçların yanı sıra 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 2’nci kitap, 4’üncü kısmının 4, 5, 6 ve 7’nci bölümlerinde tanımlanan bazı belirli suçlar dolayısıyla açılacak davalara bakıyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı