REKLAMI GEÇ

Denizli Adliyesi’nde FG plakalar söküldü

Denizli Adliyesi’nde FG plakalar söküldü

Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı tarafından üç yıl önce Denizli Adliyesi’ne tahsis edilen dört aracın plakaları, harf grubunda ‘FG’ harfleri bulunduğu için söküldü. Plakaları sökülen araçlar yeni plakalar tahsis edilinceye kadar Denizli Adliyesi önünde bekletilirken, uygulamanın Fethullah Gülen’i çağrıştıracak bir algıya izin verilmemesi için yapıldığı öğrenildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Ağustos 2016 Pazartesi, 15:29

Osman Nuri BOYACI/ DENİZLİ, (DHA)
Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı tarafından 2013 yılında Denizli Adliyesi’ne adalet hizmetlerinde kullanılması için dört minibüs gönderildi.

denizli-adliye-araclari-fg-sokuldu-1

Harf grupları FG olan araçlar sadece kullanım için Denizli Adliyesi’ne tahsis edilirken, tasarrufların tümünün Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı’na ait olduğu öğrenildi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY soruşturmaları aralıksız sürdürülürken, Denizli Adliyesi’nde dört minibüsün plakaları söküldü. 19 Ağustos Cuma günü plakaları sökülen araçlar Bereketler Mahallesi’nde bulunan Denizli Adliyesi’nin otoparkına çekildi. Uygulamanın terör örgütü FETÖ/PDY’nin bir numaralı zanlısı Fethullah Gülen’in adını çağrıştıracak bir algıya yol açmaması için yapıldığı öğrenildi. Adliye’nin otoparkında bekleyen araçların plakalarının değiştirilmesi işleminin tamamlanmasının ardından hizmet vermeye devam edeceği belirtildi.

Denizli Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, plakalarında FG harf grubu bulunan araçların plakalarının değiştirilmesi yönünde Genel Müdürlük’ten bir talimat olmadığını açıkladı.

Yorumlar

Alican kaya   -  Bağlantı 22 Ağustos 2016, 17:00

Bugün 29 Ekim Blv. Da BP Petrol’e girerken gördüm plakasız trafiğe nasıl çıkabilir dedim sonra bu haberi okudum

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı