REKLAMI GEÇ

ABD’de tutuklanan Denizlili sanatçı için yakınları destek grubu kurdu

ABD’de tutuklanan Denizlili sanatçı için yakınları destek grubu kurdu

İran’a uygulanan ambargoyu delmek suçlamasıyla 1,5 yıldır tutuksuz olarak yargılan sanatçı Erdal Kuyumcu 4 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Kuyumcu’nun aslen Denizlili olduğu ve yakınları ile dostlarının sosyal medyada destek grubu oluşturdukları ortaya çıktı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Eylül 2017 Cuma, 10:36

New York Brooklyn Federal Mahkemesi’nde, ABD’nin İran’a uyguladığı ambargoyu delme suçlamasıyla 1,5 yıldır tutuksuz olarak yargılanan Türk vatandaşı Erdal Kuyumcu 4 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Kuyumcu’ya ayrıca 7 bin dolar para cezası verdi. Mahkeme kararına göre Kuyumcu tahliye sonrasında üç yıl denetim altında olacak.
Kuyumcu’nun aslen Denizlili olduğu, orta öğrenimini Denizli Lisesi’nde tamamladığı öğrenildi. Yakınları ve dostları Erdal Kuyumcu’ya destek amaçlı, Facebook’ta ‘Bana Erdal Kuyumcu’yu Anlat’ başlığıyla sayfa açtı. Yakınlarının Erdal Kuyumcu’nun tutuklanmasıyla ilgili olarak tepki paylaşımları yaptığı sayfada, davanın detayları hakkında da bilgiler veriliyor.

Türk sanatçı Kuyumcu, ABD’nin İran’a uyguladığı ambargoyu delip, Ohio’dan satın aldığı, uzay ve havacılık sanayinde kullanılan kobalt metal tozu karışımını, Türkiye üzerinden satışına aracılık ettiği iddiasıyla yargılanıyordu. Erdal Kuyumcu, Türkiye’de “Oğlum Adam Olacak”, “Koltuk Sevdası”, “Duruşma”, “Teresa” gibi birçok dizi ve sinema filminde oynadı. Kuyumcu, ABD’ye yerleştikten sonra da New York’ta bazı dizi, sinema projelerinde yer aldı. Kuyumcu, “Oyunun Adını Siz Koyun Biz Koyamadık” tiyatro oyununda da rol aldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı