Denizli Jandarma İzmir’de işlenen cinayeti 7 yıl sonra çözdü - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli Jandarma İzmir’de işlenen cinayeti 7 yıl sonra çözdü

Denizli Jandarma İzmir’de işlenen cinayeti 7 yıl sonra çözdü

Denizli İl Jandarma Komutanlığı Suç Araştırma Timi (JASAT), kendilerini kaymakamlık görevlisi olarak tanıtan ve hırsızlık ile dolandırıcılık yapan 3 zanlıyı geçtiğimiz ay yakalamıştı. Yapılan DNA taramasında, zanlılardan birinin 7 yıl önce İzmir’de işlenen cinayete karıştığını belirledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Mart 2021 Perşembe, 12:22

Denizli İl Jandarma Komutanlığı Suç Araştırma Timi (JASAT) Pamukkale’nin Yeniköy Mahallesi’nde kendilerini kaymakamlık görevlisi olarak tanıtan ve yakacak yardımı yapacakları bahanesiyle vatandaşları dolandıran 3 zanlıyı gözaltına almıştı.

TİTİZ TAKİP CİNAYETİ ÇÖZDÜ

Gözaltına alınan K.K. (19), S.K. (34) ve A.D. (24) çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, JASAT tarafından zanlılardan alınan DNA örnekleri, 7 yıl önce işlenen bir cinayetin failini de ortaya çıkardı.

Zanlılardan S.K.dan alınan kan örnekleri, 7 yıl önce İzmir’de işlenen cinayet ve kasten adam yaralama suçlarında kullanılan tabancadaki DNA örneği ile eşleşti.

JASAT, başarılı bir hırsızlık ve dolandırıcılık operasyonunun ardından 7 yıldır çözülemeyen bir cinayeti de aydınlattı

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı