REKLAMI GEÇ

Denizli ve Manisa’da telefonla dolandırıcılık yapan zanlı tutuklandı

Denizli ve Manisa’da telefonla dolandırıcılık yapan zanlı tutuklandı

Denizli ve Manisa’da telefonla aradıkları kişilere kendilerini polis olarak tanıtarak dolandırıcılık yaptıkları belirlenen iki şüpheliden biri operasyonla yakalanıp tutuklandı. Tutuklanan zanlının iki dolandırıcılıktan 3.500 lira komisyon aldığını söylediği öğrenildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Ocak 2021 Perşembe, 17:21

Soma İlçe Emniyet Müdürlüğüne başvuran Hanife Kurtkan (64), kendisini telefonla arayıp “başkomiser” olarak tanıtan kişiye yaklaşık 25 bin lira değerindeki nakit para ve altınlarını vererek dolandırıldığını bildirdi.

Güvenlik kamerası incelemeleri sonucu iki şüphelinin kullandığı otomobilin plakası belirlendi.

Şüphelilerin Soma’daki olaydan bir gün sonra Denizli’de de yaşlı bir vatandaştan aynı yöntemle 80 bin lira değerinde ziynet eşyasını dolandırdığı belirlendi.

Denizli Emniyet Müdürlüğü ile ortak yürütülen çalışmada şüphelilerden L.U. (23), Denizli’deki bir adreste gözaltına alındı.

L.U’nun ilk ifadesinde kumar borcu nedeniyle bu işe girdiğini, yaşlı kadınları arayanları tanımadığını, iki işten 3 bin 500 lira komisyon aldığını söylediği öğrenildi.

Şüpheli, çıkarıldığı sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

“ENGELLİ KIZIMIN BİRİKTİRDİĞİ PARAYI VERDİM”
Telefonla dolandırılan Hanife Kurtkan, eşi ve engelli kızıyla yaşadığını, evdeki sabit telefondan arandığını, telefonda kendisini “başkomiser” olarak tanıtan kişinin adına çıkarılan telefon hattıyla suç işlendiğini, para ve ziynet eşyaları üzerinde parmak izi çalışması yapacaklarını söylediğini anlattı.

Telefondaki kişiye inanmadığını ifade eden Kurtkan, şöyle konuştu:

“Tekrar tekrar sordum, ‘Siz dolandırıcı mısınız?’ diye. ‘Sen devletin memuruna güvenmiyor musun?’ dedi ve bayrağın üstüne yemin etti. O an eve biri geldi, kimlik sordum, cebinden bir şey çıkarıp hemen geri koyup para ve altınları alıp gitti. ‘Yarım saat sonra geri getireceğiz’ dediler, gidiş o gidiş.

Bayrağın üzerine yemin edilince inandım, bayrağa içimiz titriyor. Polis, bayrak, vatan deyince neyim varsa çıkarıp verdim. Engelli kızımın biriktirdiği para vardı, kolyesi, künyesi, altını vardı onları da verdik. Bir de benim maaşım.”

Kurtkan, polis ve bayrak sevgisi gibi hassas duygularla insanları kandıran kişilere en ağır cezanın verilmesini istediğini de ifade etti.

Öte yandan Soma Asayiş Büro Amirliği yetkilileri, ilçede son 5 ayda 8 telefonla dolandırıcılık vakasının yaşandığı, 7’sinin aydınlatıldığı bilgisini verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı