REKLAMI GEÇ

Denizli’de Acı Hayat’ı yaşadılar

Denizli’de Acı Hayat’ı yaşadılar

Denizli’de Acı Hayat Dizisi’nin yönetmeni Abdülkadir Ceylan Ede ve senaristi Soner Pehlivan ölümden döndü. Otomobil ile uçurumdan düşen ünlü yönetmen ve senarist cep telefonu çekmeyince ve yardım çığlıklarını duyuramayınca yola büyük zorluklarla ulaştı. Uzun süre yoldan geçen araçlar kaza geçiren Acı Hayat’ın yönetmen ve senaristinin yardım taleplerine durmadı.

/ DENİZLİHABER / 31 Ağustos 2008 Pazar, 00:00

Bir süre sonra yolda duran bir vatandaş yardım ekiplerine ulaştı. Acı Hayat, Ateş ve Barut, Pusat, Aynalı Tahir, Deli Yürek gibi ünlü dizilerin yönetmenliğini yapan Abdülkadir Ceylan Ede ve Acı Hayat dizisinin senaristi Soner Pehlivan, Yapım Koordinatörü Ahmet Derebaşı ve asistan Denizlili Cemal Camako Esabalı yeni bir dizi çalışması için Denizli’nin dokumasıyla ünlü ilçesi Buldan’a mekan ve kostüm bakmak için gitti.

Dizi ekibi dün gece 23.30 sıralarında Ahmet Derebaşı yönetimindeki 34 DV 7200 plakalı otomobille Denizli’ye hareket etti. Otomobil, Buldan Yaylası yakınlarında kontrolden çıkarak yaklaşık 30 metre yükseklikten uçuruma düştü. Dizi ekibinde bulunan ünlüler zor şartlar altında otomobilden çıkarak, cep telefonuna sarıldı. Ancak bölgede cep telefonu çekmediği için yardım için bağırdılar. Ancak zifiri karanlık ve tenha bir bölgede oldukları için seslerini duyuramadılar.

Daha sonra ünlü yönetmen, senarist ve asistanı zor şartlarda uçurumdan tırmanarak, yola ulaştı. Yoldan geçen araçlardan yardım talebinde bulunan kazazedeler, uzun süre yardımlarına cevap bulamadı. Yaklaşık 1 saat sonra yolda duran bir araç kazazedelere yardım etti. Olay yerine gelen görevliler otomobilde bulunan ve durumu ağır olan Ahmet Derebaşı’nı kurtardı. Yaralılardan ünlü yönetmen Abdülkadir Ceylan Ede, Soner Pehlivan ve Cemal Camako Esabalı 112 Acil Servis ekiplerince Servergazi Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, Derebaşı Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yoğun bakım ünitesine kaldırıldı.

Yönetmen Ede’nin kolunda çatlak olduğu, Pehlivan ve Cemal Camako Esabalı’nın kaburgalarında kırıklar bulunduğu belirtildi. Senarist Pehlivan, korku dolu anları şöyle anlattı, “Ne olduğunu anlayamadan kendimizi uçurumun dibinde bulduk. Cep telefonlarımız çekmiyordu. Zar zor uçurumdan tırmanarak, yola ulaşmayı başardık. Bir saat boyunca yoldan geçen tek tük araçlar yardım talebimize cevap vermedi. Bir saat sonra duran bir araç yardım etti. Çok korktuk ama en çok bize yardım edilmemesine üzüldük. Ne hale gelmişiz. ”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı