Denizli'de aidat borçlarını apartman panosuna asan site yöneticisi hakkında dava açıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli’de aidat borçlarını apartman panosuna asan site yöneticisi hakkında dava açıldı

Denizli’de aidat borçlarını apartman panosuna asan site yöneticisi hakkında dava açıldı

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde aidat borçlarını apartman panosuna asan site yöneticisi hakkında Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nu ihlal ettiği suçlamasıyla dava açıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Temmuz 2021 Cuma, 17:21

Profesyonel site yöneticiliği yapan ve Şemikler Mahallesi’ndeki bir sitenin yöneticiliğini üstlenen Nail Çapar, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçmişe dönük aidat borçlarını tahsil etmek için apartmanların panosuna daire numaraları ile borçluların isimlerini ve borç miktarlarını astığını belirtti.

Borçlular arasındaki bir kişinin kendisi hakkında Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nu (KVKK) ihlal ederek kişisel verilerini ifşa ettiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğunu aktaran Çapar, hakkında 2 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldığını söyledi.

Denizli 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 8 Haziran’da görülen duruşmada mahkeme heyetinin bilirkişi incelemesi yapılmasına karar vererek duruşmayı ertelediğini anlatan Çapar, mahkemelik olmasına şaşırdığını dile getirdi.

Çapar, panoya aidat borçlarını asmanın normal bir durum olduğunu savunarak şunları kaydetti:

“İlk kez böyle bir durumla karşılaştım. Binada yaşayan herkes zaten birbirini tanıyor. Apartmanın panosuna aidat borçlarıyla ilgili bildirim asmak normal bir şey. Pek çok site ve apartman yöneticisi bunu yapıyor. Borçlular, telefonla mesaj gönderdiğimizde almadığını, mesajın ulaşmadığını söyleyebiliyor. Bundan dolayı panoya asıyorduk. Bir site sakini kişisel verilerin ihlal edildiği iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuş. Artık panoya böyle bir şey asmıyorum. Ama bu kez ödemeyenlerin oranı yükseldi. Davanın sonucunu ben de çok merak ediyorum. Umarım ceza almam.” DENİZLİ (AA)

Yorumlar

Ünsal baka   -  Bağlantı 18 Temmuz 2021, 12:05

Yönetici parayı nasıl alsın. Bu olay her yerde var.

Bekir Özdemir   -  Bağlantı 18 Temmuz 2021, 12:02

Yönetici sonuna kadar haklı. Herkes kendine düşen aidatı ödemekle yükümlüdür.

Zahit Günay   -  Bağlantı 18 Temmuz 2021, 12:00

Site yönerimi 10 larca insanlar uğraşıyor. Her dairenin borcu var. Ödeyen hakkını verirken, ödemeyenden nasıl alsın 05392789283.

Db   -  Bağlantı 18 Temmuz 2021, 11:18

Borcunu ödemeyenlere yasal olarak ne gerekiyorsa o yolları izlesin 🙂 iş site yönetimini yap demeye gelince kimsenin eli varmıyor. Ülke olarak daha toplu yaşam alanlarında yaşamaya alışamadık parayı verince siteyi aldığıni sanan m…..lar var ülkede

şahin yılmaz   -  Bağlantı 18 Temmuz 2021, 09:09

apartman yöneticisinin yapacağı borcunu ödemeyenleri verecek icraya aidata ilave hem avukat parası hem icra parası hem borcun faizinide alacak bak o zaman nasıl ödüyor. Aidatını zamanında ödeyenleri enayi yerine koymaz böylece

Enver Sağlık   -  Bağlantı 18 Temmuz 2021, 08:32

Merhaba, Site sakinleri aidatları ödemezlerse site giderleri NASIL karşılanır? Bence gayet normal. Rahatsız olamayacak kişi borcunu zamanı içinde ödemesi gerekir diye düşünüyorum.

Merhaba   -  Bağlantı 17 Temmuz 2021, 10:08

Işin kvkk dışında onur zedeleyici tarafı da var, ben olsam manevi tazminat davası açardım bide. Borcu herkese ifşa etmek ne kadar doğru birde herkes yapıyor diyor komik.

Ibrahim   -  Bağlantı 17 Temmuz 2021, 07:18

Hep haklıyım da yeni bir nokta mahkeme de demez mi ki bizi nelerle uğraştırıyorsun git borcunu öde kendi hakkın önemli başkasının hakkı önemli değil mi yani

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı