REKLAMI GEÇ

Denizli’de hırsızlık operasyonunda 7 şüpheli yakalandı

Denizli’de hırsızlık operasyonunda 7 şüpheli yakalandı

Denizli’de hırsızlık şebekesine yönelik operasyonda 7 şüpheli gözaltına alındı. Hırsızlıkta sınır tanımayan şebeke üyeleri, ne bulurlarsa çalmışlar. Hırsızlar, bir yurttaşın babasından hatıra kalan 3 tavus kuşunu da çaldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Mart 2022 Cumartesi, 11:21

İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ile Honaz ve Pamukkale ilçe jandarma komutanlığı ekipleri, kent genelinde çok sayıda hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri belirlenen şüphelileri takibe aldı.

Kocabaş Mahallesi’nde çeşitli adreslere eş zamanlı yapılan operasyonda M.Ç. (30), S.D. (41), M.A. (20), U.B. (22), M.D. (41), İ.E. (36) ve K.E. (25) yakalandı.

Jandarmadaki işlemleri tamamlanan 7 şüpheli, adliyeye sevk edildi.

NE BULURLARSA ÇALMIŞLAR

Hırsızlık şebekesi, girdikleri ev ve işyerlerinde ne bulurlarsa almışlar. Zanlılar evlerin kapılarını söküp almış, bir yurttaşın ölen babasından hatıra olan 3 tavus kuşunu da çalmış. Zanlıların tavus kuşlarını önce yemek istediklerini, ardından da kararsız kaldıklarını söylediği öne sürüldü. Çalıntı mallar ve tavus kuşları sahiplerine teslim edildi.

Zanlılara ilişkin dikkat çeken bir başka konu ise hırsızlıkta kullandıkları aracın önünde, “Verme beni ellere, görür dayanamazsın” yazısı oldu.

Hırsızlık şebekesinin çökertilmesi ile 5 faili meçhul hırsızlık olayı aydınlatılmış oldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı