Denizli’de kız arkadaşını boğarak öldüren sanığa 25 yıl hapis cezası - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli’de kız arkadaşını boğarak öldüren sanığa 25 yıl hapis cezası

Denizli’de kız arkadaşını boğarak öldüren sanığa 25 yıl hapis cezası

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde geçen yıl kasım ayında Cennet Tuğba Tokbaş’ı boğarak öldürdüğü suçlamasıyla yargılanan sanık, 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı. “Kasten öldürmek” suçundan müebbet hapis cezası verilen sanık hakkında takdir indirimi uygulandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Kasım 2021 Çarşamba, 14:04

Denizli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına sanık Recep Eray Hakver, cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi aracılığıyla katılırken, maktulün anne ve babası ile taraf avukatları hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı, bir önceki celsede açıkladığı mütalaadaki müebbet hapis talebini tekrar etti.

Sanık Hakver ise savunmasında öldürme kastının olmadığını, tahliyesini istediğini belirterek, “Yaşanan olayda art niyetim yoktur, bu olay benim dikkatsizliğimden dolayı olmuştur, öldürme gibi kastım yoktur. Tuğba benim kız arkadaşımdı, öldürmem için ortada bir sebep yoktu. O an benim psikolojim farklıydı, kasıtla hareket etmedim. Olay nedeniyle çok üzgünüm ve pişmanım.” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, “kasten öldürmek” suçundan müebbet hapis cezası verdiği sanık hakkında, sabıkası olmaması, teslim olması ve suç sonrası gösterdiği olumlu davranışlar nedeniyle lehine takdir indirimi uygulayarak, 25 yıl hapis cezasına ve tutukluluk halinin devamına hükmetti.

MAKTULÜN BABASINDAN CEZAYA İTİRAZ

Cennet Tuba Tokbaş’ın babası Murat Tokbaş, duruşma sonrası sanığa verilen 25 yıl kararını istinafa taşıyacaklarını söyledi.

Sanığın olaydan sonra polise veya 112’ye haber vermediğini belirten Tokbaş, şöyle konuştu:

“Olaydan sonra 1 saat kadar evde oyalanmış, evdeki kediye mama vermiş, kulağında kulaklıkla müzik dinlemiş ve apart girişindeki kameraya selam vermiş. Önce annesine sonra da ifadesinde hiç bahsetmediği kızımın da arkadaşı olan bir kızın evine gidiyor, çayını içiyor ve olaydan bahsetmiyor. Bu arada kızımın telefonunu sıfırlıyor ve kendi telefonunu yok ediyor. Benim kızımı o saatlerde sürekli aramam üzerine 2 kez kızımın telefonunu açıyor ama cevap vermiyor. Üstelik kızıma ait olan elektrikli bisikletle olay yerinden uzaklaşıyor. Kısaca 6 saat sonra teslim oluyor. Bunlar eğer kararda da yazıldığı üzere suç sonrası olumlu davranışlar ise indirim yerindedir. Ancak biz ailesi olarak tüm bu davranışların olumlu olabileceğine inanmıyoruz ve istinafa gidiyoruz.”

OLAY

Pamukkale’de 10 Kasım 2020’de Recep Eray Hakver’in annesi, oğlunun kız arkadaşıyla tartıştığını belirterek, polisten genç kızın sağlık durumunu kontrol etmesi için yardım istemişti. Polis ekipleri, Pamukkale Üniversitesi Resim Bölümü 4. sınıf öğrencisi Cennet Tuğba Tokbaş’ı evinde boğazı sıkılarak öldürülmüş halde bulmuş, Hakver tutuklanmıştı. DENİZLİ (AA)

Yorumlar

Remzi   -  Bağlantı 25 Kasım 2021, 01:32

Nefsi müdafa dahi olmayan bir cinayette art niyetim yoktu, dikkatsizliğimden dolayı olmuştur tarzı savunmalar nasıl olur da cezayı hafifletmek için bir sebep oluşturur? YAZIKLAR OLSUN.

Bakış Açısı   -  Bağlantı 25 Kasım 2021, 00:44

Müebbeti vermesi gerekirdi. Üst mahkemeye gitmesi gereken oydu. İşin manevi tarafına bir de maddi tarafını eklemiş mahkeme. Hapiste bir 30 yıl yatsın ondan sonra iyi hali anlaşılır.

eren20   -  Bağlantı 24 Kasım 2021, 21:45

Bu ülkede adalet yok.

basicman   -  Bağlantı 24 Kasım 2021, 19:57

neyin takdir indirimi ey hakim..matematik sınavındaki öğretmenmisin de 4,5 tan 5 verir gibi karar veriyorsun?yazık bu ülkede yaşama sevincini,iyiniyeti,sempatiyi,hoşgörüyü bitirdiniz..ama en önemlisi adalet duygusunu söküp attınız..

CENGİZ   -  Bağlantı 24 Kasım 2021, 17:51

bu adalet olamaz. ne takdiri? ne indirimi? o yargıcın kızı olsaydı talihsiz Tuba! Nefsi müdafaa mı var da indirim yapılıyor. O katil 45 yaşında toplum içine karışacak. isyan ediyorum bu hukuksuzluğa. Hiç bir gerekçe hafifletici sebep olamaz. ADALET

yurttaş20   -  Bağlantı 24 Kasım 2021, 15:55

Yazıklar olsun ya birde madalya takın da tam olsun Şuna bak bide dikkatsizliğimden oldu demiş Senin ben dikkatini s.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı