Denizli’de uyuşturucu sihirli mantar ele geçirildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli’de uyuşturucu sihirli mantar ele geçirildi

Denizli’de uyuşturucu sihirli mantar ele geçirildi

Denizli Emniyet Müdürlüğü Narkotik Bürosu ekipleri, son bir hafta içinde uyuşturucu tacirlerine ciddi darbe vurdu. Polis, Denizli’de ilk uyuşturucu olarak kullanılan “sihirli mantar” ele geçirdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Aralık 2019 Pazartesi, 17:23

Denizli Emniyet Müdürlüğü Narkotik Bürosu ekiplerinin 25 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirdiği uyuşturucu yakalamalarına yönelik bilgi paylaşıldı.

Bir hafta içinde uyuşturucu tacirlerine yönelik gerçekleştirilen şok baskınlarda 35 şüpheli gözaltına alındı. İşlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan 19’u tutuklanarak cezaevine gönderilirken, diğer zanlılar hakkında adli kontrol uygulandı.

ÇOK MİKTARDA UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ
Gerçekleştirilen operasyonlarda yapılan aramalarda zanlıların ikamet, araç ve üzerlerinde çok miktarda uyuşturucu ele geçirildi. Operasyonlarda 1 kilogram 81 gram skunk, 697 gram metamfetamin, 2 kilo 114 gram esrar, 24 adet sentetik hap, 23 gram eroin, 18 adet ecstasy hap, 5 adet ruhsatsız tüfek, 4 ruhsatsız tabanca, 49 adet fişek, 5 adet hassas terazi ele ele geçirildi.

DENİZLİ’DE İLK: SİHİRLİ MANTAR
Polisin ele geçirdiği uyuşturucu maddeler arasında dikkat çeken ise sihirli mantar oldu. Denizli’de bugüne kadar ele geçirmeyen bir uyuşturucu türü olan sihirli mantardan yaklaşık 100 gram ve 11 kök bulundu.

Uyuşturucu özelliği bulunan sihirli mantar, kullanan kişide yarattığı olumsuzluklar ve görmesine neden olduğu halüsinasyonlar ile dikkat çekiyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı