REKLAMI GEÇ

Astsubay Fırat Kalkanı’nda şehit düştü

Astsubay Fırat Kalkanı’nda şehit düştü

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de devam eden Fırat Kalkanı Harekatı’nda yaralanan askerlerden Astsubay Kıdemli Çavuş Halit Topuz’un tedavi gördüğü hastanede şehit olduğu haberi, Denizli’deki baba evine ateş düşürdü.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Kasım 2016 Cuma, 08:44

Deniz TOKAT/DENİZLİ, (DHA)

Fırat Kalkanı Harekatı’nın 93’üncü gününde El Bab bölgesine saldırıda ağır yaralanan ve Gaziantep’teki hastanede tedaviye alınan 25 yaşındaki Astsubay Kıdemli Çavuş Halit Topuz’un dün gece şehit olduğu haberi Denizli’nin Pelitlibağ Mahallesi Hürriyet Caddesi’ndeki baba evine ulaştı. Askeri yetkililer ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekipleri tarafından anne Şükran ve baba Yusuf Topuz’a önce oğullarının yaralandığı söylendi. Fenalık geçiren Topuz çifti, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırıldı. Hastanede tedavi altındayken de oğullarının şehit olduğu haberi geldi.

Hastanedeki tedavinin ardından evlerine getirilen Şükran ve Yusuf Topuz çiftini yakınları ve yetkililer teselli etmeye çalışırken şehit evine Türk barakları asıldı.

Şehit Astsubay Halit Topuz’un, Manisa Salihli doğumlu olduğu ailesinin yaklaşık 10 yıl önce Denizli’ye göç ettiği ve memleketinin Bitlis’in Ahlat İlçesi olduğu belirtildi. Topuz Ailesi’nin 3 çocuğundan biri olan Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Halit Topuz’un nişanlı olduğu, Eskişehir’de yaşayan nişanlısıyla 6 ay sonra evleneceği ve düğün hazırlıkları yaptığı öğrenildi.

Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Halit Topuz, bugün Gaziantep’te yapılacak törenin ardından Bitlis’in Ahlat İlçesi’nde toprağa verileceği belirtildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı