Demir: “Denizli'de ölümlü trafik kazası azaldı” - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Demir: “Denizli’de ölümlü trafik kazası azaldı”

Demir: “Denizli’de ölümlü trafik kazası azaldı”

Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, il genelinde meydana gelen trafik kazasında geçen yıla göre yüzde 28’lik bir azalma meydana geldiğini bildirdi. Bir önceki yıla oranla ölümlü kaza sayısı 43’ten 31’e, ölü sayısı ise 51’den 35’e geriledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Ocak 2019 Çarşamba, 13:13

DENİZLİ (AA)
İl Emniyet Müdürü Demir, otobüs firması sahipleri için Polis Evi’nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, trafik meselesinin hayati önem taşıyan bir durum olduğunu söyledi.

Otobüs firmaları ve sürücülerinin önemli bir iş yaptıklarını ifade eden Demir, “Siz toplu taşımanın temel taşlarını oluşturuyorsunuz. Zaman zaman sizlerde bizlerde sıkıntı yaşıyoruz. Sıkıntıyı yaşayalım. Ama lütfen tek bir vatandaşın burnu kanamasın. Geçen yıllara göre ölümlü trafik kazasında azalmalar yaşandı. Bu sevindirici bir durum. Biz bunu en aza indirmek için denetimlerimizi yapıyoruz” dedi.

Şehir İçi Trafik Denetleme Şube Müdürü Mithat Tüzüner ise il genelinde 195 bin 381 otomobil, 4 bin 47 otobüs olduğunu ve toplam kayıtlı araç sayısının ise 408 bin 619 olduğunu dikkati çekti.

Tüzüner, kent genelinde meydana gelen ölüm trafik kazalarında yüzde 28’lik azalma olduğunu belirterek, “2017 yılında 43 ölümlü kazada 51 kişi hayatını kaybetti. 2 bin 589 yaralamalı kazada ise 4 bin 169 kişi yaralandı. 2018 yılında ise 31 ölümlü kazada 35 kişi hayatını kaybederken, 2 bin 668 yaralamalı kazada 4 bin 455 vatandaşımız yaralandı” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı