REKLAMI GEÇ

Eşi Elif’i bıçaklayarak öldüren sanığa ‘cezai ehliyeti tam’ raporu

Eşi Elif’i bıçaklayarak öldüren sanığa ‘cezai ehliyeti tam’ raporu

DENİZLİ’de eşi Elif Irmak’ı (18) 4 bıçak darbesi ile öldüren, araya girmek isteyen babası Hikmet Irmak’ı (52) da bacağından yaralayan ve savunmasında ‘gaipten sesler duydum’ diyen tutuklu sanık Ahmet Emre Irmak (25) için Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nden istenen rapor mahkemeye ulaştı. Raporda Irmak’ın ‘cezai ehliyetinin tam’ olduğu belirtildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Ekim 2023 Çarşamba, 23:07

Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, Denizli’de kendisinden habersiz kürtaj yaptırdığını öne sürdüğü 19 yaşındaki karısını bıçakla öldüren, babasını da yaralayan sanığın cezai ehliyetinin tam olduğunu bildirdi.

Hastane, Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesi kararıyla 3 hafta müşahede altında tutulan 26 yaşındaki A.E.I. hakkındaki raporunu tamamladı.

Raporda, sanığa klinik tanı olarak “atipik duygu durum bozukluğu” ve “madde bağımlılığı” teşhisi konulduğu bilgisi yer aldı.

Raporun karar bölümünde ise “Eşe karşı kasten öldürme ve üst soya karşı kemik kırığına neden olacak şekilde yaralama olayıyla ruhsal durumu arasında illiyet bağı bulunmamaktadır. Bu fiile karşı, ceza sorumluluğu tamdır.” ifadesine yer verildi.

Raporda, kararın sağlık kurulunca oy birliğiyle alındığı da belirtildi.

NE OLMUŞTU?

Pınarkent Mahallesi’nde 30 Kasım’da A.E.I, kendisinden izinsiz kürtaj yaptırmakla suçladığı eşi Elif Irmak’ı bıçakla öldürmüş, babası H.I’yı de bacağından yaralamıştı. A.E.I. gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

Otopsi sırasında alınan kan örneğinden genç kadının yakın zamanda kürtaj olmadığı ortaya çıkmıştı.

Sanık hakkında “eşe yönelik kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, “üst soya yönelik bıçakla kemik kırığına neden olacak şekilde yaralama” suçundan 4,5 yıla kadar hapis cezası talebiyle iddianame hazırlanmıştı.

İlk duruşmada sanık, psikolojik rahatsızlıkları bulunduğunu, uyuşturucu kullandığını, evde yapılan konuşmalardan eşinin kendisini aldattığını ve habersiz çocuk aldırdığını sandığını, olay sırasında da gaipten sesler duyduğunu öne sürmüştü.

Mahkeme heyeti, cezai ehliyetinin belirlenmesi için sanığı Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine sevk etmiş, davanın 14 Kasım’da görülmesini karara bağlamıştı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı