Eski nişanlısına silahlı saldırı düzenleyen zanlı ve suç ortakları yakalandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Eski nişanlısına silahlı saldırı düzenleyen zanlı ve suç ortakları yakalandı

Eski nişanlısına silahlı saldırı düzenleyen zanlı ve suç ortakları yakalandı

Peşini bırakmadığı eski nişanlısına silahlı saldırı düzenleyen saldırgan ve 2 suç ortağı yakalandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Eylül 2020 Çarşamba, 14:44

İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Pamukkale İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, içerisinde Pamukkale Üniversitesi’nde öğrenim gören Şeyda K’nın (24) bulunduğu ve B.Ç’nin kullandığı otomobilin kar maskeli bir şahıs tarafından 7 Ağustos’ta kurşunlanmasıyla ilgili çalışma başlattı.

Ekiplerin olaya ilişkin 78 ayrı kamera kaydını 326 saat izlemesi sonucu, silahlı saldırıyı Şeyda K’nın eski nişanlısı E.K. (38) ile R.S. (45) ve D.K’nin (24) gerçekleştirdiğini tespit etti.

Sahte kimlik taşıdıkları öğrenilen E.K ve ona yardım eden R.S, Kocaeli’de Emniyet Müdürlüğü Cinayet Böro Amirliği ve Kocaeli JASAT ekiplerinin de katılımıyla düzenlenen müşterek operasyonla yakalandı.

Şeyda K’nın eski nişanlısı E.K’nin evinde yapılan aramada, müştekiyi takip ettiği ve not aldığı ajanda, olayda kullandığı araç plakaları, 2 sahte kimlik, 1 kısa dipçik av tüfeği, bıçak ve balta ele geçirildi.

Gözaltına alınan E.K, R.S. ve D.K’nin jandarmadaki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Gözaltına alınan E.K’nin yaklaşık 3 yıl önce nişanlandığı Şeyda K’yı, nişanı bozduğu iddiasıyla sürekli takip ettiği, değiştirdiği adresi bulup rahatsızlık verdiği öne sürüldü.

Şeyda K’yı darp edip burnunu kıran, şiddet uygulayan, ayakkabılarını kesen zanlı E.K’nin, Şeyda K’yı taşındığı yeni adresinde bulup Kocaeli’ye kaçırarak 9 gün alıkoyduğu öğrenildi.

“CAN GÜVENLİĞİMDEN ENDİŞE EDİYORUM”
Şeyda K, gazetecilere yaptığı açıklamada, internetten tanıştığı E.K’nin nişanı attığından beri sürekli tehdit ettiğini belirterek, defalarca mahkemelere gittiğini ama sonuç alamadığını ifade etti.

Haneye tecavüz ve kasten yaralamadan ceza aldığını ve yatmadığını dile getiren Şeyda K, “Beni kaçırıp 9 gün alıkoydu, işkence gördüm. Daha sonra ceza aldı, tutuklu yargılandı. İzne çıktığı zaman yine aynı şeyleri yapmaya çalıştı. Bunun ceza evinde olduğunu biliyordum. Dışarı çıktığından ya da izinli olduğundan haberim yoktu. Sosyal medyada konumumu paylaştıktan yarım saat sonra aracımıza silahla ateş edildi. Kendisinin orada olduğundan eminim ama sıkan kişi o muydu, başka biri miydi onu tam bilmiyorum. Çünkü yüzünde şapka ve maske vardı. ‘Ya benimle olacaksın ya başkasıyla olamayacaksın’ diye hareketler yapıyor. Can güvenliğimden endişe ediyorum. Etrafımdaki insanları da tehdit ediyor. Ne yapacağı belli değil. Cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

Zanlının, erkek arkadaşı ile işbirliği yaparak kendisini kaçırdığını ifade eden Şeyma K, “65 bin lira para veriyor. Peşimizde sürekli zaten takip halinde. Uyandığımda gözümü açtığımda arabadaydım. Beni olduğum gibi çarşafa sarıp aşağı indiriyor. Arabada bağırdığımı hatırlıyorum. Sonrası yok, vurdu da mı bayıldım, bir şey mi koklattı bilmiyorum. Daha sonra gözümü açtığımda bagajdaydım. Buradan Kocaeli’ye götürene kadar Afyon’a kadar bagajda tutuldum. Bagajdan çıkarttığı zaman da işbirliği yaptığı, para verdiği çocuğun kiralık araçla önde olduğunu gördüm. Eskortluk yaparak Kocaeli’ye kadar bu şekilde girmemizi sağladı. Kocaeli’nde gün boyunca işkence gördüm. Daha sonra oradan kurtuldum ve şikayetçi oldum. Tutuklandı. Şimdi de izne çıktığında silahlı saldırı düzenledi” diye konuştu.

Taşındığı evinin karşısını kiralayan zanlının kendisini sürekli takip ettiğini ve ajanda tuttuğunu anlatan Şeyda K, ayakkabısını keserek “Seni de bu şekilde keseceğim, ölümün de benim elimden bu şekilde olacak” dediğini aktardı. DENİZLİ (AA)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı