REKLAMI GEÇ

Fare zehriyle öldürülen genç kadının tutuklu sevgilisi, ifade değiştirdi

Fare zehriyle öldürülen genç kadının tutuklu sevgilisi, ifade değiştirdi

Geçen sene fare zehriyle öldürülen Afganistan uyruklu Nadia Noori, cinayetiyle ilgili ağırlaştırılmış müebbetle yargılanan sevgilisi Afganistan uyruklu Sabour Sakhizadeh’nin yargılanmasına devam edildi. Tutuklu sanık, polisteki ifadesinde itiraf ettiği suçu, mahkemede yine reddetti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Eylül 2023 Çarşamba, 11:52

Geçtiğimiz yıl 12 Ekim’de Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi’nde yol kenarındaki boş bir arsada cesedi bulunan Afganistan uyruklu Nadia Noori (30) cinayetinin şüphelisinin yargılamasına devam edildi. Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada genç kadının sevgilisi sanık Afganistan uyruklu Sabour Sakhizadeh (21) daha önceki celselerdeki savunmasına benzer bir savunma yaptı. Cinayetle suçlanan ve hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen Sakhizadeh; cinayeti itiraf ettiği polis ifadesini kabul etmedi, ifadenin baskı altında alındığını ileri sürdü.

‘SUÇU İNKAR ETTİ, İNTİHAR DEDİ’

Yapılan otopsisinde yediği pilav içindeki fare zehri nedeniyle öldüğü belirlenen Noori’nin katil zanlısı Sakhizadeh mahkemede “Ters kelepçe ile götürüldüm. Kolluk güçleri bana baskı yaptı bu nedenle suçu kabul ettim. Fakat suçu ben işlemedim, maktül intihar etti. Beraatimi istiyorum” diyerek kendini savundu. Savcılık duruşmada esas hakkındaki mütaalasını da verdi. Sanığın genç kadının yemeğine öldürme kastı ile fare zehri koyduğunu ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. Cesedin taşınmasına ve delillerin yok edilmesine yardımcı olduğu gerekçesiyle 15 yaşındaki N.K.’nın da TCK’nın 37’nci maddesi kapsamında cezalandırılması talep edildi. Mahkeme karar duruşmasını 3 Ekim tarihine ertelerken sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

‘NELER YAŞANMIŞTI?’

Cinayet, cesedin bulunduğu yerden geçen birvatandaşın şüphelenerek polisi aramasıyla ortaya çıkmıştı. Battaniye içine sarılı Nadia Noori’nin cesedi elleri ve ayakları bağlı halde bulundu. Polis bölgedeki güvenlik kamerası kayıtlarından genç kadının cesedinin el arabası ile taşındığını tespit etti ve şüpheli Sabour Sakhizadeh’e ulaştı. Noori’nin otopsisinde genç kadının zehirlenerek öldüğü tespit edildi. Şüpheli Sakhizadeh ifadesinde yaptığı pilava fare zehri koyduğunu, aynı yemekten kendisinin çok az yediğini ve etkilenmediğini, genç kadının ise öldüğünü itiraf etti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı