Gamzeyi öldüren erkek arkadaşına müebbet beklerken 18 yıl verildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Gamzeyi öldüren erkek arkadaşına müebbet beklerken 18 yıl verildi

Gamzeyi öldüren erkek arkadaşına müebbet beklerken 18 yıl verildi

Isparta’da erkek arkadaşı tarafından göğsünden bıçaklanarak öldürülen Denizlili Gamze Esgicioğlu (23) cinayeti davasında karar çıktı. Hakkında kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezası istenen sanık Hasan Bölüm’e (25) mahkeme, kasten yaralamaya bağlı öldürme suçundan 18 yıl hapis cezası verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Ekim 2021 Çarşamba, 10:06

Isparta’da 13 Ekim 2020’de erkek arkadaşı tarafından kaldığı apartta göğsünden bıçaklanarak öldürülen Denizlili Gamze Esgicioğlu cinayeti davasında karar, ölüm yıl dönümüne 1 gün kala çıktı.

Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Hasan Bölüm, tutuksuz sanık M.K. taraf avukatları ile Gamze’nin babası Mehmet Esgicioğlu katıldı. Daha önce heyet değişikliği nedeniyle 2 kez ertelenen karar duruşması dün sonuçlandı.

Mahkeme heyetinin oy çokluğu ile verdiği kararda, sanık Bölüm’ün kasten yaralamaya bağlı öldürme suçunu işlediğine kanaat getirilerek 18 yıl hapis cezası verildi ve herhangi bir indirim uygulanmadı. Heyet, diğer tutuksuz sanık M.K. hakkında da soruşturma açılması için savcılığa fezleke yazılmasına karar verdi.

BERAATİMİ İSTİYORUM
Karar öncesi son sözü sorulan sanık Bölüm’ün, olayın istemeyerek yaşandığını belirttiği ve ‘Pişmanım, beraatimi istiyorum’ dediği öğrenildi. Duruşma sonrası adliye önünde açıklama yapan avukat Fatih Durmaz, karara itiraz edeceklerini söyledi.

ACILI BABA CEZANIN ATTIRILMASINI İSTEYECEK
Kızı öldürülen baba Mehmet Esgicioğlu da sanık hakkında mahkemenin verdiği karara saygı duyduğunu ancak cezanın az olduğunu belirtti. Avukatıyla yasal hakkını kullanıp, karara itiraz edeceğini ifade eden Esgicioğlu, cezanın artırılmasını istediklerini söyledi.

Yorumlar

Ca   -  Bağlantı 13 Ekim 2021, 11:11

Sen bir genç kızın ömrünü çal geriye bir ömür acı çekecek ana baba kardeş bırak. Çaldığının karşılığı bile değil 18 sene yazıklar olsun.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı