Gece yarasaları binanın çatısını çaldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Gece yarasaları binanın çatısını çaldı

Gece yarasaları binanın çatısını çaldı

Denizli’de ‘Gece Yarasaları’ olarak bilinen suç örgütü Pamukkale ilçesinde bir binanın çatısını çaldı. Çelik çatıyı keserek götüren üç hırsız jandarmanın operasyonu ile yakalandı. Hırsızların akraba olduğu ortaya çıktı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Şubat 2021 Pazartesi, 16:09

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde inşaat halindeki binanın çatısı çalındı. Çelik malzemeden ve hasır şeklinde örülmüş olan yapıyı beton kaidelerinden söküp bir kısmını da keserek alan hırsızlar kayıplara karıştı.

Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) bölgedeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyerek hırsızları tespit etti. Honaz İlçe Jandarma Komutanlığı, Pamukkale İlçe Jandarma Komutanlığı ve JASAT ekipleri Kocabaş’ta şüphelilerin evlerine operasyon düzenledi. Yapılan aramalarda çalınan 30 bin lira değerindeki malzemeler ile birlikte kendilerine ‘Gece Yarasaları’ adını veren şebeke üyeleri gözaltına alındı. Şebeke üyesi Ahmet D. (50) kızı Zeliha A. (29) ve kardeşi Tayfun A.’nın (41) daha önce de çeşitli suçlara karıştıkları belirlendi.

CEZAEVİNDEN İZİNLİ ÇIKMIŞ
Tayfun A’nın 15 yıl ceza evinde yattıktan sonra izinli çıktığı belirlendi. Kasten adam öldürme, başkalarına ait kimlik bilgilerini kullanma, başkası yerine cezaevine girme, hırsızlık ve iftiradan suç kaydına rastlandı.

Ahmet D’nin ise 10 hırsızlık, 3 dolandırıcılık, 2 uyuşturucu, 7 tehdit ve suç eşyası satın almaktan 22 suç kaydı bulunduğu belirlendi. Kızı 29 yaşındaki Zeliha A’nın ise hırsızlıktan 8 suç kaydı bulunduğu belirtildi.

Yorumlar

Bayar   -  Bağlantı 2 Şubat 2021, 11:21

Ne olacak salıverirler. Bu ülkede hırsızlığın cezası sadece açlıktan çalanlara var. Şöyle çaldıkça kollarını keseceksin ki bir daha çalacaklar mı bak.

HUNTER   -  Bağlantı 2 Şubat 2021, 11:03

Bunların en iyi yaptığı iş zaten hırsızlık. Daha öncede direklerden tel, bahçe evlerinden kap kacak, inşaatlardan demir gibi eşyaları çok kez çaldılar. Ellerine sağlık kolluk kuvvetlerimizin.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı