İki ayda üçüncü kez sahte Avustralya doları ele geçirildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İki ayda üçüncü kez sahte Avustralya doları ele geçirildi

İki ayda üçüncü kez sahte Avustralya doları ele geçirildi

Denizli’de polis, son 2 ayda tam 1.024 adet sahte Avusturya doları ele geçirdi. Üçüncü kez ele geçen ve piyasa değeri 200 bin lirayı aşan sahte Avustralya dolarına karşı dikkatli olunması istendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Şubat 2020 Pazartesi, 16:39

Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, gerçekleştirdiği denetimler sırasında durumundan şüphelendiği bir aracı durdurarak arama yaptı. Yapılan aramada aracın içerisinden 50’lik banknotlar halinde 304 adet sahte Avustralya Doları ele geçirdi. Polis ekipleri, aracın şoförünü gözaltına aldı.

SON İKİ AYDA ELE GEÇEN MİKTARIN DEĞERİ 200 BİN LİRADAN FAZLA

Denizli polisi, sahte para ile ilgili ocak ayında da iki farklı operasyon yapmış ve bir operasyonda 700, diğerinde de 20 sahte Avustralya doları ele geçirilmişti. Son operasyonla birlikte tamamı 50’lik banknotlar halinde 1.027 sahte Avustralya doları ele geçirilmiş oldu. Sahte paralar piyasaya sürülseydi 200 bin liradan fazla bir dolandırıcılık gerçekleşmiş olacaktı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı