İşadamları 9 günü aşkındır gözaltında - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İşadamları 9 günü aşkındır gözaltında

İşadamları 9 günü aşkındır gözaltında

FETÖ Soruşturması kapsamında gözaltına alınan işadamlarının geçtiğimiz salı başlayan sorguları sürüyor. Gözaltında 10 günü geride bırakan işadamlarının gece yarılarına kadar süren sorgulamalarının ne zaman tamamlanacağı ve adliye sevklerinin ne zaman yapılacağı ise merak konusu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Ağustos 2016 Perşembe, 16:56

FETÖ soruşturması kapsamında 26 Temmuz’da haklarında gözaltı kararı bulunan 31 işadamı ile ilgili KOM ekiplerinin yaptığı operasyon sonrası gözaltına alınan işadamlarının sorguları 2 gündür sürüyor. Aralarında bazı isimlerin firari olduğu iddia edildiği için net rakamları bilinmeyen iş adamlarının gözaltında geçirdikleri süre ise 9 günü geride bıraktı.

Salı günü başladığı öğrenilen sorgulamaların gece yarılarına kadar sürdüğü belirtiliyor. Yine iddialara göre örgütle bağlarının olup olmadığı, kritik isimlerle diyalogları gibi soruların yöneltildiği işadamlarının sorgulamalarının ne zaman tamamlanacağı ise bilinmiyor.

Yapılan yorumlar iş adamlarının cuma günü yargı karşısına çıkartılabileceği yönünde. Bilindiği üzere, OHAL yasasına göre gözaltı süresi 30 güne çıkarıldı. Bu nedenle işadamları dahil tüm gözaltılar için emniyet güçlerinin bu 30 günlük süreyi kullanma yetkisi bulunuyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı