REKLAMI GEÇ

İstiklal Mahallesi’nde Türk ve Afgan iki grup arasında kavga çıktı, bir kişi yaralandı

İstiklal Mahallesi’nde Türk ve Afgan iki grup arasında kavga çıktı, bir kişi yaralandı

Pamukkale’nin İstiklal Mahallesi’nde Türk ve Afgan gruplar arasında belirlenemeyen bir nedenle kavga çıktı. 17 yaşındaki bir Türk gencin yaralandığı kavga sonrası polis alarma geçti. Olay yerinden kaçan ve çalılıklar arasına saklanan ve kavgaya karıştığı belirlenen 2 Afgan gözaltına alındı, 2 kişinin aranması sürüyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Temmuz 2022 Çarşamba, 11:50

Olay dün gece saat 22.40 sıralarında meydana geldi. İstiklal Mahallesi’nde Türk ve Afgan iki grup arasında belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede bıçakların da kullanıldığı kavgaya dönüştü.

Olayın ihbar edilmesinin ardından bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Bıçakla yaralanan 17 yaşındaki Türk genci hastaneye kaldırılırken, kavgaya karışanların yakalanması için soruşturma başlatıldı.

ÇALILIKLARA SAKLANDI, AMA KURTULAMADI
Olayın ardından çalılıkların arasına saklanan bir Afgan polis tarafından gözaltına alındı. Çevrede önlemleri artıran polis, kavgaya karıştığı belirlenen bir Afgan uyruklu genci de gözaltına aldı. Olaya karıştıkları belirlenen 2 kişinin daha arandığı bildirildi.

Kavga ile ilgili Denizli Valiliği’nden de açıklama yapıldı. Açıklamada, “İstiklal Mahallesi’nde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile yabancı uyruklu şahıslar arasında meydana gelen kavga ihbarı üzerine Emniyet Müdürlüğümüze bağlı ekiplerce olaya derhal müdahale edilmiş ve gerekli tahkikata başlanmıştır.

Yapılan soruşturma kapsamında: Olaya karıştıkları tespit edilen Afganistan uyruklu (2) şahıs yakalanmış, (2) şahsın da arama ve yakalama çalışmalarına başlanmıştır” denildi.

OLAYLARA KARIŞAN YABANCI UYRUKLULARIN RAKAMLARI PAYLAŞILDI
Valilik açıklamasında Denizli’de olaylara karışan ve kamu düzenini bozduğu için sınır dışı işlemleri başlatılan yabancı uyruklulara yönelik rakamsal veriler de paylaşıldı.

Açıklamada, “İlimizde yaşayan yabancı uyruklu şahıslar ile ilgili olarak denetimler titizlikle yürütülmekte olup bu kapsamda, 01.01.2020 tarihinden bugüne kadar kamu düzenini bozmaktan 681 kişi, kimliksiz, resmî belge olmaksızın ve çeşitli suçlardan yakalanan 1.427 kişi olmak üzere toplam 2 bin 108 yabancı uyruklu şahsa sınır dışı edilmek üzere işlem yapılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar

Hüseyin GEYİK   -  Bağlantı 7 Temmuz 2022, 09:03

Ben şehrimde mülteci, sığınmacı altında kaçak ya da resmi olarak yaşayan Afganlı, İranlı, Suriyeli ve başka ülkelerden insan istemiyorum. Bunlar potansiyel risk her zaman, bizim insanımızın başına bela açacak türden insanlar, Bilgilerinize,

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı