REKLAMI GEÇ

Jandarmaya mobil karakol

Jandarmaya mobil karakol

Denizli İl Jandarma Komutanlığı, artık mobil karakollarla da hizmet veriyor. 3 mobil karakolda hırsızlık, kapkaç, gasp, trafik kazaları gibi olaylarda artık ifadeler olay yerinde alınarak tutanaklar hazırlanabilecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Şubat 2015 Salı, 16:23

Daha etkin güvenlik hizmeti verilebilmesi için, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Denizli’ye mobil karakol olarak kullanılmak üzere 3 minibüs gönderildi.

İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Günümüzde kolluk tarafından etkin bir güvenlik hizmetinin yürütülmesinde hizmetin ilk kademede ve vatandaşa en yakın yerde verilmesi esastır. İnsan merkezli çağdaş yönetim ve görev anlayışı vizyonuna sahip Jandarma Genel Komutanlığı’nda, aynı esaslarda vatandaşı mağdur etmeyecek bir güvenlik hizmeti anlayışı esas olarak belirlenmiştir” denildi.

Özellikle hırsızlık, kapkaç, gasp, trafik kazaları gibi suçlardan müşteki ve mağdur konumundaki kişiler ile görgü-tespit ve bilgi alma tutanakları gibi işlemler artık vatandaşlar karakola davet edilmeksizin olay yerinde hazırlanabilecek.

Araçlar sabit jandarma karakollarında verilen hizmetleri mobil olarak verebilecek şekilde dizayn edildi. Araçlarda jandarmanın otomasyon ağı olan JEMUS sistemine bağlanılarak veri, fotoğraf alış verişi sağlanabiliyor, kimlik sorgusu gibi işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı