Kaçakçılar sınır tanımıyor. Sarma makinesi yapmışlar - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kaçakçılar sınır tanımıyor. Sarma makinesi yapmışlar

Kaçakçılar sınır tanımıyor. Sarma makinesi yapmışlar

Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, gerçekleştirdiği kaçak sigara operasyonunda 2 adet elektrikli sigara sarma makinesi ele geçirdi. Yasak olduğu için ithal edilemeyen sigara sarma makinelerinin yerel üretimini yaptırdıkları ortaya çıktı. Operasyonda 3 zanlı da gözaltına alındı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Nisan 2018 Pazartesi, 11:11

Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, sigara kaçakçılığının önüne geçmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Üretim merkezi haline getirilen bazı yerlerde kurulan tesislerde kaçak sigara sarıldığı belirlendi.

Bir işyerinin teras katı ile bir evin çatı katında iki ayrı üretim tesisi oluşturulduğunun tespit edilmesinin ardından operasyon yapıldı.

Eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda 3 zanlı gözaltına alındı.

SİGARA SARMA MAKİNALARI İLE GEÇERİLDİ
Operasyonlarda polisi bile şaşırtan düzenekler ele geçirildi. Yurt dışından ithalatı yasak olduğu için alamadıkları elektrikli sigara sarma makinalarını ilimizde yan sanayi aracılığı ile ürettikleri ortaya çıktı.

2 makine ile birlikte çok sayıda makaron ve 7 kilogram kaçak tütün ele geçirildi. Zanlılar hakkında Kaçakçılık Kanunu’na muhalefet suçlamasıyla adli işlem başlatıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı