REKLAMI GEÇ

Kahramanlar operasyonu genişliyor. 37 BTÖ üyesi gözaltına alındı

Kahramanlar operasyonu genişliyor. 37 BTÖ üyesi gözaltına alındı

Dün sabah erken saatlerde bölücü terör örgütüne yönelik başlatılan Kahramanlar operasyonu genişliyor. Dün sabah saatlerinde 12 olan gözaltı sayısı bu sabah 37’e yükseldi. Operasyonlar Denizli’de de gerçekleştirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Ekim 2023 Çarşamba, 09:34

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bölücü terör örgütüne (BTÖ) yönelik ‘Kahramanlar Operasyonları’ kapsamında İstanbul, Van, Şanlıurfa, Elazığ, Düzce, Diyarbakır, Bursa, Edirne, Kırklareli, Kilis, Iğdır, Hatay, Adana, Kahramanmaraş ve Denizli’de düzenlenen operasyonlarda 37 şüpheli BTÖ mensubu yakalandı. Aynı operasyonlar kapsamında Ağrı’da sınır ötesine kaçmaya çalışan ve arama kayıtları bulunan 2 terörist de etkisiz hale getirildi” ifadelerini kullandı.

Bakan Yerlikaya, teröristleri ve onların iş birlikçilerini adalete teslim etmeye kararlı olduklarını vurgulayarak şunları kaydetti:

“Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Başkanlıklarımızı, İl Emniyet Müdürlüklerimizi ve İl Jandarma Komutanlıklarımızı gönülden tebrik ediyorum. Ayağınıza taş değmesin. Aziz milletimizin duaları ve destekleriyle son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecektir.” (İHA)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı